školní poradenské pracoviště

Výchovná poradkyně pro 1. - 5. ročník

Mgr. Marcela Dvořáková

(konzultační hodiny ve školním roce 2024/2025  - pondělí 12:00 - 12:45)

Naše výchovná poradkyně pro 1. stupeň je tu pro ty nejmladší žáky, kteří se teprve seznamují se školním prostředím. Jejím hlavním úkolem je zajišťovat, aby každý prvňáček a žák na prvním stupni dostal potřebnou péči a podporu. Ať už jde o děti s mimořádným nadáním, nebo ty, které potřebují speciální pozornost. Je vždy připravena naslouchat, pomáhat a provázet je na cestě k úspěšnému zvládnutí všech školních výzev.

Výchovná poradkyně pro 6. - 9. ročník a kariérová poradkyně

Mgr. Kateřina Nováková

(konzultační hodiny ve školním roce 2024/2025  - středa 14:30 - 15:00)

V období dospívání přichází mnoho otázek a výzev – a naše výchovná poradkyně pro 2. stupeň je tu, aby žákům pomohla se v tom všem zorientovat. Pomáhá jim zvládat školní nároky, řešit vztahové záležitosti a zároveň je podporuje při rozhodování o jejich budoucí vzdělávací dráze. Díky své empatii a odbornosti je pro žáky spolehlivým průvodcem v tomto důležitém období jejich života.

Jako kariérová poradkyně je tím správným člověkem, když jde o rozhodování, kam dál po základní škole. Pomáhá žákům objevovat jejich silné stránky, zájmy a možnosti, které jim svět nabízí. Od osobních konzultací přes zájmové dotazníky až po spolupráci s rodiči – je tu, aby každému pomohla najít tu nejlepší cestu k úspěšné budoucnosti.

Metodička prevence rizikového chování

Mgr. Zuzana Šarbachová

(konzultační hodiny ve školním roce 2024/2025 - pondělí 14:00 - 14:30)

Bezpečná a přátelská atmosféra ve škole je pro nás prioritou – a o to se stará naše metodička prevence. Zaměřuje se na prevenci všech možných rizikových jevů, od záškoláctví až po šikanu. Spolupracuje s učiteli, žáky i rodiči, aby včas rozpoznala a vyřešila případné problémy a pomohla vytvořit prostředí, kde se každý cítí dobře a bezpečně.

školní psycholožka

Mgr. Markéta Mohamedová

(konzultační hodiny ve školním roce 2024/2025 - středa 8:15 - 13:00)

Školní psycholožka je tady pro každého, kdo potřebuje podporu v obtížných situacích. Ať už jde o problémy ve škole, ve vztazích nebo v osobním životě, naše psycholožka je tu, aby naslouchala a pomáhala. Nabízí individuální konzultace, skupinová sezení i krizovou intervenci a zároveň spolupracuje s učiteli na vytváření pozitivního školního klimatu. Je tady, aby pomohla každému žákovi najít cestu k lepšímu sebevědomí a spokojenosti.

další informace

prevence rizikového chování - kontakty, literatura.pdf

Šikana?

Nenech to být je internetový systém, který slouží k odhalování šikany na školách. Školní metodik prevence, obdrží anonymní oznámení k prověření situace. Projekt je napojen na Linku bezpečí, která je připravena pomoci v případech nezbytného okamžitého řešení situace.

Sociální sítě pro rodiče