Patroni

Projekt Patroni  umožňuje žákům 9. ročníku vyzkoušet si, jaké to je, starat se o malé děti, žákům 1. tříd pak pomohl se lépe adaptovat na školní prostředí.

Vytváříme tak z tohoto projektu novou tradici, která může přispět ke zlepšení sociálních dovedností dětí.

Projekt představuje žákyně deváté třídy A. Procházková

Celý poslední rok, který strávíme na této škole, se budeme snažit pečovat o naše nejmenší v prvních třídách a pomáhat jim zapadnout do normálního školního života, než opustíme základku a vydáme se někam dál - do zatím nám neznámé budoucnosti. My devítky upřímně doufáme, že se tu bude prvňáčkům líbit a že tu stráví tolik krásných chvil jako my. Škola totiž nespočívá jenom v tom, že se musíme učit a učit. Máme také přestávky a výlety, během kterých se dá prožít spousta vtipných a skvělých chvil se spolužáky, a na ty se někdy vzpomíná celý život. A také by bylo dobré vzkázat našim nejmenším i všem ostatním na této škole jednu věc, kterou jsme se za ta léta naučili: „Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu. Takže nikdy nevěšte hlavu z toho, když se vám něco nepovede, všechno špatné jednou bude zapomenuto, hlavní je zkusit to znovu, dokud nedosáhnete očekávaného výsledku, který se vám bude líbit.”

žáci deváté a první třídy pracují společně