Klub mladých diváků

Klub mladých diváků (KMD) je jedinou institucí v České republice, která nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech na základě spolupráce s jejich vyučujícími. V současné době spolupracuje s více než 400 školami, má přes 14 000 členů a za sezónu zprostředkuje více než 71 000 vstupenek do pražských divadel.

Na naší škole každoročně členové KMD navštíví čtyři divadelní představení, převážně v pražských divadlech. Organizaci zájezdů má na starosti paní učitelka D. Šimonová.

Přečtěte si reportáž z jednoho představení

KMD.Vánoční koleda

V úterý 12. prosince jsme jeli s Klubem Mladého Diváka načerpat vánoční atmosféru do Prahy.

Jako vždy jsme nejdříve měli rozchod, tentokrát na náměstí Míru, kde se konaly vánoční trhy. Upoutaly nás nejen stánky s vánoční tématikou, ale i krásně ozdobený vánoční strom, který se nacházel uprostřed náměstí. Jelikož nám byla zima, koupili jsme si nejdřív horký čaj, abychom se zahřáli, a vydali se na obhlídku stánků s vánočním zbožím.

Po hodině mrznutí jsme se rádi vydali do divadla D21. Divadlo bylo menší, avšak útulné. Vzbouzelo v nás dobrý dojem, sedli jsme si v předsálí do křesílek a čekali, co bude dál. Po chvíli nás zavedli do sálu, kde jsme se pohodlně usadili a vyčkávali na začátek představení. Překvapilo nás, že v sále byla místa jen pro dvě školní skupiny, ale představení to rozhodně na zajímavosti nic neubralo.

Herci nás svými výkony oslnili hned od začátku. Příběh se odehrával o Vánocích. Hlavní postavou byl nevrlý a protivný strýc Ebenezer Scrooge. Scrooge vůbec neměl rád Vánoce, celý příběh byl o jeho poučení a změně přístupu k Vánocům i k lidem. Po skončení divadla nás ještě čekal workshop, který nás vtáhl do celého příběhu. Když byl všemu konec, nezbývalo nic jiného než odejít z divadla a vyčkávat příjezdu autobusu. Pěkně mrzlo, tak jsme si čekání zpříjemňovali zpíváním vánočních koled.

Celý výlet jsme si moc užili a nemůžeme se dočkat dalšího.