Školní informační systém

NOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM DM SOFTWARE

K čemu slouží aplikace dm Software?

Aplikace dm Software je školský informační systém a je určena žákům základních, středních a vyšších odborných škol a jejich zákonným zástupcům. Umožňuje jim jednoduchý, bezpečný a rychlý přístup k informacím o docházce, prospěchu a dalších aktivitách ve škole.

Hlavní funkce aplikace dm Software:

• průběžná kontrola dílčích známek a celkového hodnocení dítěte včetně chování
  • dozor nad docházkou a absencí dítěte ve výuce
  • informace o rozvrhu a suplování
  • možnost elektronicky omlouvat absenci dítěte
  • elektronická komunikace mezi žákem/zákonným zástupcem a učitelem
  • přístup k elektronickým materiálům a možnost jejich stahování
  • a mnoho dalšího

Kroky nutné k založení přístupu do aplikace dm Software:

Pro získání přístupu do aplikace je nejprve nutné se zaregistrovat. K registraci můžete využít následující postup:

1. V internetovém prohlížeči přistupte na adresu portal.dmsoftware.cz. Následně vpravo nahoře v sekci Přihlášení klikněte na odkaz Registrace žáků a rodičů.

2. Pečlivě si přečtěte podmínky užívání aplikace a v případě Vašeho souhlasu klikněte v dolní části stránky na tlačítko Souhlasím.

3. Na nově zobrazené stránce budete vyzváni k zadání jména a příjmení osoby, pro kterou byl školou vygenerován PIN (viz Údaje pro registraci), dále uvedete PIN a opíšete kontrolní řetězec - PIN obdržíte od třídního učitele.

4. Po správném zadání registračních údajů stiskněte tlačítko Ověření PINu. Pokud jste všechny údaje vyplnili správně, zobrazí se další stránka s registračními údaji. V případě, že bylo ověření dané osoby neúspěšné, např. došlo k překlepu, celou akci zopakujte. Jestliže neproběhlo potvrzení dané osoby ani poté, kontaktujte administrátora školy nebo hotline.

5. Po úspěšném ověření si zvolte uživatelské jméno a heslo, se kterými se budete do aplikace přihlašovat. Pokud Vámi zvolené uživatelské jméno v aplikaci již existuje, budete vyzváni k výběru jiného. Přihlašovací údaje je nutné si pečlivě zapamatovat, neboť je budete používat při každém dalším přihlašování do aplikace dm Software.

Přihlášení do aplikace:

Pokud jste se již zaregistrovali, můžete se přihlásit do aplikace dm Software. Do svého webového prohlížeče zadejte URL adresu portal.dmsoftware.cz. Vpravo nahoře v sekci Přihlášení zadejte Vaše uživatelské jméno a heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit. Otevře se aplikace dm Software.

Pod odkazem https://aplikace.dmsoftware.cz/dokumentace/DM/verejnost/ naleznete uživatelskou příručku, která Vám usnadní práci s aplikací dm Software a představí všechny její výhody a využití.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při přechodu z předchozího informačního systému se stalo, že někteří rodiče jsou v systému dmSoftware dvakrát (duplicitně). Většinou (i když ne vždy) se to týká rodičů s více dětmi. Jestliže jste tedy dostali dva či více různých PINů, týká se to zrovna Vás.

V tom případě proveďte POUZE JEDNU registraci s jedním PINem, přihlašte se do systému a zkontrolujte, zda máte přístup k údajům všech svých dětí. Poté kontaktujte třídního učitele a seznamte ho s podrobnostmi. Správce systému pak Vám nastaví přístup ke správným účtům a přebytečné smaže.