Soutěže a turnaje

Bronzový úspěch v nohejbalu

11.11.2019

Stalo se již tradicí, že žáci naší školy se pravidelně zúčastňují podzimního turnaje v nohejbale, který organizuje Okresní nohejbalový svaz Benešov a SK Šacung Benešov. V letošním roce proběhl již 12. ročník okresního kola Poháru Českého nohejbalového svazu.

V hale ZŠ Dukelská Benešov se 16. října utkalo celkem 15 trojic z šesti škol benešovského okresu. Novinkou v turnaji byla změna věkové kategorie. Zápasy mohli odehrát pouze žáci 6. a 7. ročníků, což nám trochu zamotalo hlavu v konečné nominaci, ale výběr ve složení : P. Gloser, M. Prix, J. Svoboda, A. Pištínek se ukázal jako správnou volbou! Hned v úvodním zápase jsme narazili na největšího favorita turnaje - tým ZŠ Jiráskova Benešov "A" a přes veškerou snahu jsme odcházeli z kurtu s prohrou. V bojích v základních skupinách se jednalo však o prohru jedinou - vítězství nad ostatními soupeři (Bystřice "A", Bystřice "B", Dukelská "A", Dukelská "B", Dukelská "C") nás katapultovala do bojů play-off. Po výhře ve čtvrtfinále nás v boji o postup do finále nečekal nikdo jiný než opět tým ZŠ Jiráskova Benešov "A". Naši kluci se rvali jako lvi o každý míč, o každý bod a podali výborný výkon. Přesto jsme těsně prohráli 2:1 na sety, o utkání rozhodlo opravdu několik těsných výměn. Nutno podotknout, že námi získaný set byl jediný, který hráči soupeře ztratili v celém turnaji!! Čekal nás souboj o bronz, naši kluci setřásli zklamání ze semifinálové prohry a s přehledem a zcela zaslouženě porazili ZŠ Jiráskova "B" 2:0.

Bronzový úspěch si kluci plně zasloužili a já jim děkuji za skvělý turnaj a reprezentaci školy.

Mgr. Karel Svoboda