Soutěže a turnaje

Letní šachový turnaj

Na stránkách šachového oddílu TJ Kavalier Sázava si můžete přečíst článek o letním dětském šachovém turnaji.

Po loňském úspěchu jsem i o těchto prázdninách uspořádal turnaj, který měl za cíl dosáhnout toho, aby naše děti na šachy za 2 měsíce nezapomněly. Turnaje se zúčastnilo 9 malých hráčů, hrálo se systémem každý s každým. Tempo hry bylo 2 x 40 minut na partii s přídavkem 20 sekund za každý provedený tah a mělo děti připravit na starty v soutěžích dospělých, kde se hraje podstatně pomaleji, než v jejich obvyklých rapidech. Bohužel však někteří mé nabádání, aby čas k přemýšlení využívali co nejvíce, jako by vůbec neslyšeli a po skončení partie se na jejich hodinách vyskytovalo podstatně více, než původních 40 minut – „přeborníkem“ v tom byl Jirka Matoušek, kterému se to „povedlo“ snad ve všech partiích. Vydatně mu však sekundovala i většina ostatních, hlavně Anežka Havelková a její bratr Jirka. Naopak se mi líbila hra Jolanky Štědrové, která hrála opravdu pomalu a s rozmyslem (v některých partiích se o to snažili i Kubové Bernáth a Novák).

Více zde: https://sachovy-oddil-tj-kavalier-sazava.webnode.cz/news/letni-klasifikacni-turnaj-2018/