Soutěže a turnaje 2021/2022

Logická olympiáda

1.11.2021

Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR, nabízí žákům možnost otestovat své logické myšlení. Základní kolo probíhá online, účastnit se ho mohou žáci už od mateřské školy až po deváťáky. Jak dopadli naši žáci?

V kategorii A1, A2 a MŠ test absolvovali test 2 žáci, nejlépe si vedla V. Mittasch, která obsadila 279.-308. místo v kraji.

V kategorii B (6.-9. ročník ZŠ) soutěžilo 14 žáků. Nejlepšího umístění dosáhl O. Provazník, který skončil na velmi pěkném 132.-142. místě v kraji (1386.-1469. celkové místo).

V kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se účastnilo 15 žáků. Velkým úspěchem je 35. - 41. místo ve Středočeském kraji (203.-244. celkové místo), na které dosáhla A. Skalová ze 4.B. Postupuje tak do krajského kola!

Gratulujeme všem, kteří náročný test úspěšně zvládli!

Úspěšná reprezentace našich žáků v nohejbalovém poháru

27.10.2021

Po roční pauze, zaviněné protikoronavirovými opatřeními, se mladí nohejbalisté znovu utkali v pohárové soutěži škol o vítěze Benešovska. Organizátorem akce byl Okresní nohejbalový svaz, pořadatelem místní klub SK Šacung Benešov. Příjemným překvapením byla účast, celkem se sešlo 20 týmů z desítky škol (Dukelská Benešov, Jiráskova Benešov, Karlov Benešov, Vorlina Vlašim, Sázava, Vrchotovy Janovice, Votice, Bystřice, Neveklov, Týnec nad Sázavou).

Ze čtyř základních skupin si postup do play-off zajistilo 16 účastníků a náš tým ve složení P. Gloser, A. Pištínek a J. Svoboda byl mezi nimi. V osmifinále kluci podali svůj nejlepší výkon na turnaji a vyřadili nepříjemného a kvalitního soupeře z Bystřice výsledkem 2:0! V boji o semifinále a o medaile stál v cestě tým z Vlašimi a ten byl bohužel již nad naše síly. Zde se projevilo, že soupeř byl složen ze specialistů na nohejbal, kteří se svému sportu věnují dlouhodobě a pravidelně. Kluci tak po statečném boji celkově skončili na sdíleném 5. až 8. místě a to je rozhodně úspěch, protože jejich hlavním sportem je fotbal a nohejbalu se věnují pouze příležitostně.