Soutěže a turnaje 2021/2022

Olympiáda z českého jazyka

28.4.2022

Ve středu 30. března proběhlo na SOŠ a SZŠ v Benešově okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu velmi pěkně reprezentovali Jana Řeháková z 9.B a Jan Prokop z 8.C - dělí se o celkové 9. - 10. místo. Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

Matematické soutěže

26.4.2022

Pro zájemce o matematiku organizujeme tři soutěže: Matematický klokan, Matematickou olympiádu a Pangeu.

Matematický klokan je určen žákům od 2. do 9. ročníku. Letos se zúčastnilo 194 žáků, kteří vyplnili v hodinách matematiky soutěžní test s výběrem odpovědí. Nejlepší řešitelé v naší škole jsou v jednotlivých kategoriích Š. Kyselka (2.C), D. Sedláček (5.C), Z. Záborcová (7.C), T. Rous (9.A).

Matematická olympiáda je obtížnější - řeší se samostatně 6 úloh školního kola během celého podzimu. Úspěšnými řešitelkami se staly L. Kodatová a V. Mádlíková (obě 7.B), které se potom následně v okresním kole umístily na děleném 7. - 10. místě.

Soutěž Pangea probíhá online testem pro zájemce - nejlepším výsledkem se letos může pochlubit V. Mádlíková, která se umístila na 70. místě z 1083 soutěžících ve Středočeském kraji.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme jim, aby matematika přinášela jen radost :-)

Olympiáda z anglického jazyka

25.3.2022

Dne 16. března proběhlo na SOŠ a SZŠ v Benešově okresní kolo Soutěže v anglickém jazyce. Za naší školu se zúčastnil Daniel Přenosil ze 7.C, který se umístil na 7. místě.

GRATULUJEME!

Biologická olympiáda

26.2.2022

Dne 2. února se v učebně přírodopisu se sešli žáci soutěžní skupiny D a pustili se s chutí do tří částí Biologické olympiády. Vyplnili test, určovali rostliny a živočichy a na závěr plnili praktický laboratorní úkol.

1.místo Kodatová L.

2.místo Kohoutková A.

3.místo Hozmanová D.

Logická olympiáda

1.11.2021

Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa ČR, nabízí žákům možnost otestovat své logické myšlení. Základní kolo probíhá online, účastnit se ho mohou žáci už od mateřské školy až po deváťáky. Jak dopadli naši žáci?

V kategorii A1, A2 a MŠ test absolvovali test 2 žáci, nejlépe si vedla V. Mittasch, která obsadila 279.-308. místo v kraji.

V kategorii B (6.-9. ročník ZŠ) soutěžilo 14 žáků. Nejlepšího umístění dosáhl O. Provazník, který skončil na velmi pěkném 132.-142. místě v kraji (1386.-1469. celkové místo).

V kategorii A (3.-5. ročník ZŠ) se účastnilo 15 žáků. Velkým úspěchem je 35. - 41. místo ve Středočeském kraji (203.-244. celkové místo), na které dosáhla A. Skalová ze 4.B. Postupuje tak do krajského kola!

Gratulujeme všem, kteří náročný test úspěšně zvládli!

Úspěšná reprezentace našich žáků v nohejbalovém poháru

27.10.2021

Po roční pauze, zaviněné protikoronavirovými opatřeními, se mladí nohejbalisté znovu utkali v pohárové soutěži škol o vítěze Benešovska. Organizátorem akce byl Okresní nohejbalový svaz, pořadatelem místní klub SK Šacung Benešov. Příjemným překvapením byla účast, celkem se sešlo 20 týmů z desítky škol (Dukelská Benešov, Jiráskova Benešov, Karlov Benešov, Vorlina Vlašim, Sázava, Vrchotovy Janovice, Votice, Bystřice, Neveklov, Týnec nad Sázavou).

Ze čtyř základních skupin si postup do play-off zajistilo 16 účastníků a náš tým ve složení P. Gloser, A. Pištínek a J. Svoboda byl mezi nimi. V osmifinále kluci podali svůj nejlepší výkon na turnaji a vyřadili nepříjemného a kvalitního soupeře z Bystřice výsledkem 2:0! V boji o semifinále a o medaile stál v cestě tým z Vlašimi a ten byl bohužel již nad naše síly. Zde se projevilo, že soupeř byl složen ze specialistů na nohejbal, kteří se svému sportu věnují dlouhodobě a pravidelně. Kluci tak po statečném boji celkově skončili na sdíleném 5. až 8. místě a to je rozhodně úspěch, protože jejich hlavním sportem je fotbal a nohejbalu se věnují pouze příležitostně.

Kluci ještě jednou díky za dobrou reprezentaci naší školy

K. Svoboda