Úspěch mladých floristek

přidáno: 13. 12. 2017 23:01, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 13. 12. 2017 23:04 ]
Z floristické soutěže v Benešově přivezla naše šikovná děvčata první, druhé a třetí místo!

V půlce listopadu opět oslovila paní učitelka Kubálková některé šikovné žákyně, aby reprezentovaly naší školu ve floristické soutěži. Ta se koná na Střední zemědělské škole v Benešově. Letos se soutěžilo ve dvou kategoriích. Vánoční věnec měly na starosti Alžběta Švačová a Petra Drahokoupilová, přízdobou vánoční květiny se zabývala Stella Vavříková a Adéla Topinková.

Na soutěž nás připravovala paní Klára Vavříková, vítězka řady floristických soutěží. Vysvětlila nám taktiku vázání věnce, dala nám tipy ohledně zdobení a řekla nám, čemu se máme vyhnout. Ohledně přízdoby květiny nám poradila, jak dozdobit květináč co nejoriginálněji. Před soutěží jsme měly několik schůzek, kde jsme si to trénovaly.

V den soutěže jsme si do benešovské školy přivezly materiál, připravily vše potřebné a čekaly na zahájení soutěže. Ze začátku se bojíte, abyste to všechno stihli a aby to bylo perfektní. Ovšem ke konci už jste ve větším klidu, jelikož už máte vše hotové a jen dolaďujete detaily.

Poté jsme čekaly na vyhlášení, při kterém nervozita stoupá, ale když výsledky vyhlásili, byly jsme příjemně překvapeny. Družstvo s vánočním věncem se umístilo na krásném 2. místě a v kategorii přízdoba květiny jsme se umístily hned dvakrát. Získaly jsme 1. a 3. místo. Domů jsme jely s příjemným pocitem, že jsme ani letos nezklamaly - sázavská škola se už několik let pravidelně umísťuje na předních místech.
Alžběta Švačová