Matematické soutěže

přidáno: 8. 4. 2018 14:59, autor: Markéta Čechová
V březnu se mohli žáci zúčastnit dvou matematických soutěží - Pangea a Matematický klokan. Obě probíhají formou písemného testu, ve kterém žáci vybírají správné odpovědi u různě obtížných otázek.

Soutěže Pangea se účastnilo 97 žáků ze 4. až 8. ročníku. Ze všech účastníků vynikal výkon M. Skaly s úspěšností 81 %! Nad 50% úspěšnost se dostali ještě tři žáci ze čtvrtého ročníku (H. Vít, A. Topinková, A. Král).

Matematický klokan je mezinárodní soutěž s dlouhou tradicí, soutěží se v několika kategoriích od 2. do 9. třídy. Žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Úlohy jsou seřazeny ve třech skupinách podle obtížnosti, za správnou odpověď získává soutěžící 3, 4 nebo 5 bodů, za špatnou odpověď se mu jeden bod strhává. Aby soutěžící nedosahovali záporných výsledků, dostávají do vínku takový počet bodů, kolik je v kategorii úloh. 
Letos se jí na sázavské škole účastnilo 272 žáků. V kategorii Cvrček získala K. Pašková 72 z 90. V kategorii Klokan se objevily hned tři velmi pěkné výsledky - J. Řeháková 110 bodů ze 120, H. Vít 109 bodů a O. Štěpánek 104 body! Kategorii Benjamín nejlépe zvládl K. Smrž se 77 body a kategorii Kadet P. Tolar a Š. Proučil shodně s 53 body.


Comments