Soutěže a turnaje

Letní šachový turnaj

přidáno: 14. 9. 2017 11:54, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 14. 9. 2017 11:55 ]

Po nepříliš dobrých zkušenostech s rozehraností mých svěřenců na začátku sezóny v předešlých letech jsem se letos rozhodl o prázdninách uspořádat dětský tréninkový šachový turnaj, který byl pro zvýšení atraktivity současně klasifikační.

V turnaji startovalo všech deset „mých“ dětí, hrálo se systémem každý s každým. Čekalo nás tedy 45 partií, což kladlo opravdu velké nároky na koordinaci volného času dětí, protože prázdniny samozřejmě trávily nezávisle na sobě v nejrůznějších místech světa. Přesto se ale díky pomoci rodičů a prarodičů povedlo vše odehrát, takže děti byly odměněny společným vyhodnocením v sázavské cukrárně. Výsledky nejsou sice až tak důležité, ale šachy jsou přece jen sport, takže pro statistiky uvádím, že turnaj vyhrála se stoprocentním ziskem 9 bodů Anežka Havelková. Na 2. místě skončil se ziskem 6,5 bodu Jirka Matoušek, který tímto výkonem splnil normu pro zisk IV. výkonnostní třídy a zařadil se na 6. místo v historické tabulce dětí, mladších 9 let, kterým se to v našem oddíle povedlo. Se stejným ziskem 6 bodů se o bronzovou pozici podělili Ondra Štěpánek a Evička Panušková. Pomocné hodnocení pak medaili přisoudilo Ondrovi. Ani ostatní nezklamali a snažili se, jak jim jejich síly stačily – turnaj se prostě vydařil.

Doufám, že to všem pomůže k tomu, aby do sezóny děti naskočily rozehrané a začaly sbírat body hned od začátku – první soutěžní turnaj nás čeká 30. září v Sedlčanech.