KMD - Osm a půl opery za jednu cenu!

přidáno: 6. 2. 2018 13:32, autor: Markéta Čechová
Třetí představení Klubu mladého diváka se koná v úterý 13. 2. 2018 od 15:00 hodin v pražském Divadle ABC. Odjezd autobusu od školy je ve 12:30 hodin, předpokládáme návrat kolem 19. hodiny. Žáci jsou uvolněni na oběd v 11:55 hodin.

komický muzikál
Bedřich Smetana: The Greatest Hits

délka představení 2:45 hod.

Zábavná podívaná s živou kapelou, písničkami, tanci i šermy vypráví o fiktivním divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavku japonského grantu a poskládat klasikovo dílo do jednoho velkolepého večera však není vůbec snadné...
Děj představení se odehrává na několika divadelních zkouškách, a tak mají diváci jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku tvůrčího divadelního procesu. Inscenace nabízí vedle originální hudební úpravy, živé kapely a nekonečné řady komických situací také důkaz o tom, že herci Městských divadel pražských jsou skvěle hudebně a pohybově vybaveni.

V roce 2013 na GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato inscenace cenu za nejoblíbenější inscenaci publika – Komedie diváků. Pro Divadlo ABC ji nastudoval režisér Petr Svojtka.