Jak to chodí v armádě - školu navštívili vojáci z Čáslavi

přidáno: 19. 4. 2018 8:33, autor: Markéta Čechová
Dne 12. dubna k nám přijeli vojáci ze základny taktického letectva z Čáslavi, aby žákům 6. až 9. tříd představili Armádu ČR.

Jde o součást programu POKOS - Příprava občanů k obraně státu. Vojáci žákům podali základní informace o naší armádě, o jejích úkolech doma i na zahraničních misích. Ukázali jim zbraně a vybavení, které používají, a protože šlo o letce, byly tu k vidění letecká kombinéza, záchranný člun a neoprenový oblek a různé chytré a šikovné pomůcky na přežití.
Další částí byly praktické ukázky. Dozvěděli jsme se, jak se liší první pomoc v bojové situaci od civilní, co vše potřebuje vojenský zdravotník. Chemik předvedl, jak použít plynovou masku a ochranný oblek. To vše si také mohli dobrovolníci vyzkoušet na vlastní kůži.
Možná, že některé žáky akce inspiruje a v budoucnu se stanou vojáky z povolání nebo členy aktivních záloh.