Český den proti rakovině

přidáno: 17. 5. 2018 8:10, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 17. 5. 2018 8:12 ]
Ve středu 16. května 2018 sázavské náměstí Voskovce a Wericha navzdory dešti rozkvetlo žlutými kvítky měsíčku lékařského. Probíhal totiž 22. ročník sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha, a tak do ulic vyrazili dobrovolníci ve žlutých tričkách - žáci 9. ročníku.  V Sázavě jste mohli přispět také v mateřské školce, kde se sbírkou pomáhaly paní učitelky.  Za minimální příspěvek 20 Kč nabízeli kromě žlutého kvítku s vínovou stužkou i letáček s informacemi o nebezpečí a prevenci karcinomu tlustého střeva.

Celkem se letos podařilo vybrat 18 642 Kč, což je náš druhý nejlepší sázavský výsledek! Vybrané peníze budou použity na prevenci nádorových onemocnění a výchovu ke zdravému způsobu života, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.
Všem, kteří přispěli, moc děkujeme!