Aktuality

Závěr školního roku

přidáno: 3. 7. 2018 6:14, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 3. 7. 2018 7:17 ]


Ve čtvrtek 28. června, den před předáváním vysvědčení, se celá škola v deset hodin sešla v tělocvičně. Všechny žáky i učitele čekalo slavnostní rozloučení s uplynulým školním rokem - na programu byla taneční vystoupení, předání cen reprezentantům školy, rozloučení s žáky 9. třídy a samozřejmě přání, aby si všichni pěkně užili zasloužené prázdniny.

Odpoledne proběhlo ještě jedno loučení deváťáků, tentokrát s rodiči a patrončaty. Šlo o novinku - protože z kapacitních důvodů se nemohou rodiče účastnit dopoledního programu, žáci deváté třídy zorganizovali ještě jednu slavnostní rozlučku přístupnou pro veřejnost, včetně rautu pro rodiče. Byla to moc pěkná akce a některým se ani večer nechtělo ze školy odejít.
https://photos.app.goo.gl/nSh7zNta5KGqP3287


https://photos.app.goo.gl/P7zBxooEVysiEVqG7


 

Česko čte dětem

přidáno: 28. 6. 2018 13:46, autor: Markéta Čechová

V rámci akce Česko čte dětem jsme v knihovně 27. června četli žáčkům z 1.B a 1.C z knihy Mach a Šebestová. Po čtení se děti rozdělily na skupiny, aby společně podle příběhu zapisovaly odpovědi do pracovních listů, vyhledávaly další informace v knihách, které měly připravené a malovaly obrázky. Nejlepší skupina byla oceněna drobnou odměnou. V knihovně panovala přátelská atmosféra a děti si vyzkoušely dovednosti, které se naučily při čtení s porozuměním.
J. Modráčková

Branný den 1. stupně

přidáno: 27. 6. 2018 14:48, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 27. 6. 2018 14:48 ]

Děti z celého prvního stupně během branného dne 25.6. prošly několika stanovišti, které otestovaly jejich schopnosti přežití. Vyzkoušely si svou fyzickou zdatnost a dovednost v několika disciplínách. Ověřily si své znalosti první pomoci pod dohledem zkušené zdravotnice, předvedly, jak se umí orientovat v terénu i na mapě, zkusily poznávat rostliny, stromy , plody a houby.

A to nebylo zdaleka vše - oddíl malých hasičů pod vedením paní Kvakové naučil děti vázat uzly a seznámil je s výstrojí hasičů, městská policie procvičila znalost žáků v dopravní výchově .

Doufejme, že si děti odnesly dost užitečných znalostí, které jim mohou pomoci v případných krizových situacích.
https://photos.app.goo.gl/xF87McbPDpvdHNcr5

Den zvířátek 22.6.2018

přidáno: 25. 6. 2018 23:01, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 26. 6. 2018 0:09 ]

Děti ze 4.C a 4.B si uspořádaly pro ostatní spolužáky Den zvířátek.

Dlouho dopředu si připravily si o svých mazlíčcích prezentace spolu s různými úkoly pro děti - doplňovačkami, kvízy a puzzle...  Jejich práce vyvrcholila  ukázkou živých mazlíčků v tělocvičně. Čtvrťáci měli připravené i odměny, a to nejen sladké, ale také zdravé, jako byla mrkev a pečené kousky chleba. Projektový den se velmi vydařil a děti sklízely slova chvály.
https://photos.app.goo.gl/6BQyr149mqW96Cq66


Školní akademie se povedla

přidáno: 24. 6. 2018 7:27, autor: Markéta Čechová

Ve čtvrtek 21. června se na nádvoří školy konala tradiční školní akademie - program plný tance a pohybu, který nacvičili žáci základní školy pod vedením svých učitelů. 

Byly zde k vidění Česká beseda, ples na hradě, tance inspirované pohádkami i sestavy v moderním rytmu.  Jako hosté vystoupila rokenrolová skupina Jungles z Ondřejova a mažoretky Smetanky z Chocerad.  Celým programem provázely E. Kubálková a D. Štědrová.

Podívejte se na fotografie z generální zkoušky i ze samotné akademie.
https://photos.app.goo.gl/ZhWTV7Pw1WtSosas9

Sázavský podchod se rozzářil barvami

přidáno: 21. 6. 2018 4:08, autor: Markéta Čechová

Ve třech dnech mezi 18. a 25. červnem zrealizovali žáci 9. ročníku výtvarný projekt v železničním podchodu - ve vchodu do podchodu vytvořili vlastní výtvarná díla a na obložení stěn vytvořili barevnou mozaiku. 
Velký dík patří vedení města Sázava, které dalo projektu svolení a zafinancovalo potřebný materiál.
https://photos.app.goo.gl/AqN8iWEoSJEheqtq8

Dětský den 2018

přidáno: 10. 6. 2018 14:06, autor: Markéta Čechová

V pátek 8.6. proběhl na louce pod klášterem tradiční Dětský den, který pořádá Spolek rodičů a přátel při ZŠ a MŠ Sázava. Podívejte se na fotografie.
https://photos.app.goo.gl/JKzC8rY3ThUBjxAS6

Český den proti rakovině

přidáno: 17. 5. 2018 8:10, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 17. 5. 2018 8:12 ]

Ve středu 16. května 2018 sázavské náměstí Voskovce a Wericha navzdory dešti rozkvetlo žlutými kvítky měsíčku lékařského. Probíhal totiž 22. ročník sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha, a tak do ulic vyrazili dobrovolníci ve žlutých tričkách - žáci 9. ročníku.  V Sázavě jste mohli přispět také v mateřské školce, kde se sbírkou pomáhaly paní učitelky.  Za minimální příspěvek 20 Kč nabízeli kromě žlutého kvítku s vínovou stužkou i letáček s informacemi o nebezpečí a prevenci karcinomu tlustého střeva.

Celkem se letos podařilo vybrat 18 642 Kč, což je náš druhý nejlepší sázavský výsledek! Vybrané peníze budou použity na prevenci nádorových onemocnění a výchovu ke zdravému způsobu života, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.
Všem, kteří přispěli, moc děkujeme!

Bezpečně na silnici - beseda s policií

přidáno: 26. 4. 2018 7:13, autor: Markéta Čechová

Stalo se již dobrou tradicí, že naše škola spolupracuje s policií ČR. Naše letošní druhé  setkání bylo na téma BESIP. Mluvčí benešovské policie nadpraporčík Veronika Čermáková, praporčík Petra Nováková a praporčík Jan Trmal dětem z 1. stupně zopakovali pravidla silničního provozu a formou besedy s dětmi diskutovali o bezpečnosti na silnicích. Protože všechny děti ať jako chodci, nebo cyklisté, bruslaři, atd. jsou účastníky silničního provozu a musí dodržovat daná pravidla. Opakování je matkou moudrosti a v tomto případě to platí několikanásobně.
     


Školní čarodějnice

přidáno: 26. 4. 2018 6:54, autor: Markéta Čechová

Jako každý rok vyrábí paní uč. Eva Kubálková za vydatné pomoci své třídy čarodějnici do lampionového průvodu.
I v letošním roce nejdříve hlídá děti a ostatní ve vestibulu školy, potom se projde s lampionovým průvodem od Dětského domova Pod vrbu, kde ukončí svůj, ne příliš dlouhý život.1-10 of 38