Aktuality

Revolution Train - zážitkem proti drogám

přidáno: 2. 11. 2017 1:14, autor: Markéta Čechová

Osmé a deváté třídy navštívily 30. října na nádraží Praha Dejvice speciální vlak Revolution Train.

V pondělí jsme jeli do Prahy na protidrogový vlak. Ve vlaku na obrazovce počítačů nás doprovázel muž v kapuci, který nám vyprávěl svůj příběh a kladl otázky. K tomu jsme se podívali například, jak vypadá byt člověka závislého na drogách a spoustu dalších věcí. Bylo to zajímavé, ale už jsem to viděla podruhé, tak mě to tak nevzalo, ale i když jsme to viděli podruhé, poslechli jsme si vše, co nám řekli. 
Zora, 8.A
https://photos.app.goo.gl/RToxgAfP6tDS1kGl1

Halloween a Dušičky v 1.C

přidáno: 1. 11. 2017 2:30, autor: Markéta Čechová

Dne 31. října měla 1.C tématický den Halloween a Dušičky. Děti se dozvěděly něco nejen o Halloweenu, ale i o našem svátku Dušičkách (Památce zesnulých). V dopoledních hodinách je v matematice i češtině doprovázely dýně, strašidla a čarodějnice, v odpoledních hodinách se třída proměnila ve velkou dýňovou dílnu, kde prvňáci společně s rodiči a některými patrony dlabali dýně a poté je vystavili v prostorách školy. Následoval strašidelný rej masek při hudbě a ti nejstatečnější z nejstatečnějších neodešli s rodiči domů, ale zůstali ve škole přes noc. :)

Velký dík patří rodičům, kteří pomáhali nejen při odpoledních/večerních činnostech, ale dodali báječné občerstvení. :)


Klub mladého diváka - 1. představení

přidáno: 25. 10. 2017 23:44, autor: Markéta Čechová

Letošní první představení KMD se koná v úterý 7.11. 2017 od 15:00 hodin v divadle Minor, Vodičkova 6, Praha 1 - "O klukovi, který neuměl zlobit" - délka představení 1:30 hod. Odjezd autobusu od školy ve 12:30 hod, předpokládaný návrat 18:00 - 19:00 hodin. Žáci jsou uvolněni na oběd v 11:55 hodin.

O klukovi, který neuměl zlobit

Jak se dělá divadlo

Zajímá Vás, co se děje při zkoušení? Co dělá režisér a jestli i herci někdy zlobí? Provedeme Vás vznikem divadelní inscenace od první čtené zkoušky až po premiéru. Pohádku Arnošta Goldflama O klukovi, který neuměl zlobit Vám zahrajeme různými divadelními žánry – třeba jako komedii, operu, voiceband či nový cirkus. Zkrátka zahrajeme Vám, jak se dělá divadlo. Zlomte vaz!

Beseda o dospívání

přidáno: 22. 10. 2017 15:17, autor: Markéta Čechová

Ve dvou dnech 16. a 17.  října., se setkali žáci 6., 8. a 9. ročníku s lektory Státního ústavu národního zdraví na besedě s tématem dospívání. I když šlo o choulostivá témata, beseda probíhala v klidné atmosféře důvěry a žáci se mohli bez obav ptát na to, co je zajímá.
8. a 9. ročník si navíc zažil interaktivní program Hrou proti AIDS. Na pěti stanovištích, týkajících se hlavně prevence přenosu HIV, skupinky žáků vždy jiný lektor provedl oblastí prevence.
Obě strany, žáci i lektoři, uvítali otevřenost komunikace, zájem o problémy a věcné dotazy. 


Den zdraví

přidáno: 22. 10. 2017 15:03, autor: Markéta Čechová

Dne 3. 10. žáci navštívili Den zdraví pořádaný Městským úřadem ve spolupráci se školou. Na náměstí Voskovce a Wericha byly připraveny stánky s interaktivními aktivitami, které si děti mohly vyzkoušet. Šlo například o dopravní výchovu, o kterou se postaral Besip, další stánek nabídl zdravotnickou pomoc - resuscitaci a obvazování - již zajišťovaly studentky zdravotní školy. Některé stánky lákaly na zdravou stravu, jiné různými předměty, které se ke Dni zdraví pojí. Ve dvou stáncích probíhaly odběry krve k vyšetření krevní skupiny a různá zdravotní měření. Žáci měli také možnost prohlédnout si vozidlo rychlé záchranné služby a hasičské vozidlo. 
Pro první stupeň byla připravena soutěžní stanoviště, kde děti plnily různé úkoly a čekala je i sladká odměna. 
Přestože nám počasí nepřálo, jelikož téměř celý den pršelo, šlo o zajímavou akci a  Den zdraví jsme si užili!

Patroni a patrončata - svatováclavský meč

přidáno: 14. 10. 2017 4:59, autor: Markéta Čechová

Před státním svátkem 28. září se sešli žáci 1. , 8. a 9. tříd, aby společně vyrobili meč pro sv. Václava. A protože jim zbyl čas a venku svítilo podzimní sluníčko, vyrazili potom na krátkou vycházku.
https://photos.app.goo.gl/PsOf3zTYSd46a6ks1
https://photos.app.goo.gl/sf5piJWApEyiHdlh1

Tonda Obal na cestách

přidáno: 14. 10. 2017 0:32, autor: Markéta Čechová

V úterý 26. září naši školu navštívili lektoři programu Tonda Obal na cestách (Ekokom). Všichni žáci školy si postupně mohli osvěžit svoje znalosti o třídění odpadů, dozvědět se nové informace o recyklaci a hravou formou si vše vyzkoušet.  
https://photos.app.goo.gl/Ojx5iJnTHLcTegUg1

Předběžné informace o lyžařském kurzu

přidáno: 27. 9. 2017 6:51, autor: Markéta Čechová

Lyžařský kurz připravujeme pro žáky 7. a 8. ročníku. Zda se uskuteční, záleží na počtu přihlášených dětí. Zatím zveřejňujeme první informace, abychom usnadnili rodičům plánování.

Lyžařský kurz by byl 2. 3. - 9. 3. 2018 ve Vítkovicích (Krkonoše). Cena přibližně 5000 Kč (ubytování + strava 3000 Kč, doprava 500 Kč, permanentka 1500 Kč). Vedením kurzu je pověřena G. Thomayerová.


Zahájení školního roku

přidáno: 7. 9. 2017 6:39, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 10. 9. 2017 8:52 ]

Tak už nám to začalo!

V pondělí 4. září jsme ve škole přivítali prvňáčky a jejich rodiče. Ve školní tělocvičně je kromě paní ředitelky Z. Kotzotové čekaly jejich třídní učitelky H. Brošová, J. Modráčková a J. Stiborová (zastupující M.Kolofíkovou, která na školu nastoupí na konci září) a patroni z 8. a 9. tříd. Po proslovu paní ředitelky a starosty P. Šibravy noví žáčci dostali pamětní list a symbolický klíč od školy a patroni je odvedli do tříd.
Ve středu 6. září se celá škola sešla, abychom slavnostně zahájili další společný rok - patroni představili své malé kamarády ostatním žákům školy, paní ředitelka představila nové učitele a všem popřála hodně štěstí. 
https://photos.app.goo.gl/6P0eylXvqBtd4QNl2
https://photos.app.goo.gl/OObkFF9IzRiXUMl72

Přivítání prvňáčků

přidáno: 28. 8. 2017 12:46, autor: Markéta Čechová

Milí rodiče našich budoucích žáků!

Zveme Vás na slavnostní přivítání prvňáčků, které proběhne v pondělí 4. září 2017 od 8:30 buď na nádvoří školy, nebo v tělocvičně - podle počasí. Prvňáčky přivítají jejich třídní učitelky a patroni z 8. a 9. ročníku. 

S sebou ať si děti nezapomenou vzít školní aktovku, aby pobraly všechny krásné nové učebnice, které na ně čekají.

1-10 of 10