Aktuality

Školní akademie se povedla

přidáno: , autor: Markéta Čechová

Ve čtvrtek 21. června se na nádvoří školy konala tradiční školní akademie - program plný tance a pohybu, který nacvičili žáci základní školy pod vedením svých učitelů. 

Byly zde k vidění Česká beseda, ples na hradě, tance inspirované pohádkami i sestavy v moderním rytmu.  Jako hosté vystoupila rokenrolová skupina Jungles z Ondřejova a mažoretky Smetanky z Chocerad.  Celým programem provázely E. Kubálková a D. Štědrová.

Podívejte se na fotografie z generální zkoušky i ze samotné akademie.
https://photos.app.goo.gl/ZhWTV7Pw1WtSosas9

Sázavský podchod se rozzářil barvami

přidáno: 21. 6. 2018 4:08, autor: Markéta Čechová

Ve třech dnech mezi 18. a 25. červnem zrealizovali žáci 9. ročníku výtvarný projekt v železničním podchodu - ve vchodu do podchodu vytvořili vlastní výtvarná díla a na obložení stěn vytvořili barevnou mozaiku. 
Velký dík patří vedení města Sázava, které dalo projektu svolení a zafinancovalo potřebný materiál.
https://photos.app.goo.gl/AqN8iWEoSJEheqtq8

Dětský den 2018

přidáno: 10. 6. 2018 14:06, autor: Markéta Čechová

V pátek 8.6. proběhl na louce pod klášterem tradiční Dětský den, který pořádá Spolek rodičů a přátel při ZŠ a MŠ Sázava. Podívejte se na fotografie.
https://photos.app.goo.gl/JKzC8rY3ThUBjxAS6

Český den proti rakovině

přidáno: 17. 5. 2018 8:10, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 17. 5. 2018 8:12 ]

Ve středu 16. května 2018 sázavské náměstí Voskovce a Wericha navzdory dešti rozkvetlo žlutými kvítky měsíčku lékařského. Probíhal totiž 22. ročník sbírky Český den proti rakovině, kterou pořádá Liga proti rakovině Praha, a tak do ulic vyrazili dobrovolníci ve žlutých tričkách - žáci 9. ročníku.  V Sázavě jste mohli přispět také v mateřské školce, kde se sbírkou pomáhaly paní učitelky.  Za minimální příspěvek 20 Kč nabízeli kromě žlutého kvítku s vínovou stužkou i letáček s informacemi o nebezpečí a prevenci karcinomu tlustého střeva.

Celkem se letos podařilo vybrat 18 642 Kč, což je náš druhý nejlepší sázavský výsledek! Vybrané peníze budou použity na prevenci nádorových onemocnění a výchovu ke zdravému způsobu života, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.
Všem, kteří přispěli, moc děkujeme!

Bezpečně na silnici - beseda s policií

přidáno: 26. 4. 2018 7:13, autor: Markéta Čechová

Stalo se již dobrou tradicí, že naše škola spolupracuje s policií ČR. Naše letošní druhé  setkání bylo na téma BESIP. Mluvčí benešovské policie nadpraporčík Veronika Čermáková, praporčík Petra Nováková a praporčík Jan Trmal dětem z 1. stupně zopakovali pravidla silničního provozu a formou besedy s dětmi diskutovali o bezpečnosti na silnicích. Protože všechny děti ať jako chodci, nebo cyklisté, bruslaři, atd. jsou účastníky silničního provozu a musí dodržovat daná pravidla. Opakování je matkou moudrosti a v tomto případě to platí několikanásobně.
     


Školní čarodějnice

přidáno: 26. 4. 2018 6:54, autor: Markéta Čechová

Jako každý rok vyrábí paní uč. Eva Kubálková za vydatné pomoci své třídy čarodějnici do lampionového průvodu.
I v letošním roce nejdříve hlídá děti a ostatní ve vestibulu školy, potom se projde s lampionovým průvodem od Dětského domova Pod vrbu, kde ukončí svůj, ne příliš dlouhý život.Skleněný workshop na Františku

přidáno: 25. 4. 2018 1:54, autor: Markéta Čechová

https://photos.app.goo.gl/9KLv8yEYGQc3TzZg2Čtyři vybraní žáci osmých tříd se v pátek 13.4 účastnili workshopu na huti František, který završil letošní akci Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou. 

Ze skleněného odpadu, který jsme nalezli při uklízení Sázavy a okolí, vznikala malá umělecká díla. Workshop byl dobře připravený a kreativní atmosféra nás absolutně pohltila. Nakonec nás paní učitelka nemohla dostat domů! Skvělé bylo, že jsme si všechny "studené" techniky zpracování skla mohli sami vyzkoušet. S výsledky své práce jsme byli právem spokojeni. 

Všechna díla z workshopy putují do dražby, která proběhne 12.5 na festivalu v Týnci nad Sázavou. Výtěžek z dražby bude uložen na transparentní účet projektu Čistá řeka Sázava a bude použit na další zajímavé akce.

Jak to chodí v armádě - školu navštívili vojáci z Čáslavi

přidáno: 19. 4. 2018 8:33, autor: Markéta Čechová

Dne 12. dubna k nám přijeli vojáci ze základny taktického letectva z Čáslavi, aby žákům 6. až 9. tříd představili Armádu ČR. 

Jde o součást programu POKOS - Příprava občanů k obraně státu. Vojáci žákům podali základní informace o naší armádě, o jejích úkolech doma i na zahraničních misích. Ukázali jim zbraně a vybavení, které používají, a protože šlo o letce, byly tu k vidění letecká kombinéza, záchranný člun a neoprenový oblek a různé chytré a šikovné pomůcky na přežití.
Další částí byly praktické ukázky. Dozvěděli jsme se, jak se liší první pomoc v bojové situaci od civilní, co vše potřebuje vojenský zdravotník. Chemik předvedl, jak použít plynovou masku a ochranný oblek. To vše si také mohli dobrovolníci vyzkoušet na vlastní kůži.
Možná, že některé žáky akce inspiruje a v budoucnu se stanou vojáky z povolání nebo členy aktivních záloh.
https://photos.app.goo.gl/5j2HIEnT6Rzywrct1

Den Země

přidáno: 10. 4. 2018 6:00, autor: Markéta Čechová

Den Země, který se konal v úterý 10.4. 2018 na sázavském náměstí, pořádalo Zdravé město Sázava a kromě různých stánků s informacemi a zdravými dobrotami se návštěvníci mohli pokochat módní přehlídkou žáků 4. tříd.
https://photos.app.goo.gl/oRN0VSyEuDC7hDbB2

Zápisy do 1. ročníku

přidáno: 10. 4. 2018 5:56, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 10. 4. 2018 5:56 ]

https://photos.app.goo.gl/qEXC34y9lYPl0a3F3Ve dnech 3. až 5. dubna probíhaly zápisy do 1. tříd.  Ve třech třídách se postupně vystřídalo na 50 budoucích prvňáčků, kteří ukázali, jak jsou připraveni na školu. Aby se v cizím prostředí nebáli, doprovázely je pohádkové postavy - pomocníci z 8. tříd.

1-10 of 34