Projekty‎ > ‎

IN-Generation

Představení projektu

Projekt IN-Generation je celorepublikový projekt zaměřující se na vzdělávání žáků základních škol, jejich učitelů a rodičů v oblasti internetové gramotnosti. Projekt IN-Generation je realizován společností European Leadership & Academic Institute (ELAI) ve spolupráci s dalšími partnery pod záštitou MŠMT.

Projekt IN-Generation se zaměřuje především na následující témata: digitální svět kolem nás, digitální stopy, online identity, komunikace v online prostředí, zacházení s online reklamou, efektivní vyhledávání na internetu, zodpovědné a etické chování na internetu a bezpečnost na internetu.

Cílem projektu IN-Generation je dorazit s výše uvedenými tématy přímo na základní školy. Přitom chceme motivovat žáky, učitele i rodiče k tomu, aby využívání internetu nevnímali jako hrozbu, ale jako příležitost pro osobnostní růst mladé generace.

Cílem projektu je pomoci školám naplnit standardy ICT.

Další podrobnosti naleznete v připojeném souboru a na stránkách http://www.in-generation.com/cs/o-projektu

Projekt IN-Generation na naší škole

Základní škola Sázava byla jednou z prvních škol, které se přihlásily do pilotního programu.
V pátek 29.11.2013 od 9 do 11 hodin se uskuteční dílna pro vyučující informatiky, připravená a realizovaná zkušenými lektory. Zveme také zájemce z řad rodičů, aby se přišli podívat a získali cenné rady a informace pro práci s dětmi.
Jak to celé dopadlo, pak zveřejníme na našich webových stránkách.

Ċ
Markéta Čechová,