Recitační soutěž

přidáno: 17. 5. 2017 1:51, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 17. 5. 2017 1:51 ]
reportáž A. Schneiderové

V úterý 25. dubna jsem se společně s Adélou Procházkovou a Honzou Mikou zúčastnila finále recitační soutěže na 1. stupni.  Samozřejmě ne jako soutěžící, ale Adéla s Honzou jako porotci a já jako fotografka. Už při vstupu do třídy mě překvapilo, kolik dětí se této soutěže účastní a kolik se jich přišlo podívat a podpořit své spolužáky.

Za stůl poroty usedla paní učitelky H. Brošová, J. Stiborová, Z. Burgerová, R. Jelínková, S. Kroutilová a jako zástupci devátých tříd J. Mika a A. Procházková. V místnosti panovala nervozita, ale zároveň se děti těšily, až uslyší básničky. Soutěžící byli moc šikovní a měli nádherný přednes, který některé vynesl až na vítězné příčky.

Pořadí bylo zcela náhodné, protože se tahala jména z klobouku, což se dětem moc líbilo. Všichni se navzájem velmi podporovali a přáli si štěstí. Dokonce se v publiku schovávala i jedna maminka s babičkou, které se přišly podívat a podpořit. Ten den jsme slyšeli hodně básniček - některé byly o jaru, jiné zase o Velikonocích, některé se opakovaly víckrát, ale to vůbec nevadilo, protože všechny byly moc krásné. Dokonce jsme tu měli i jednu slovenskou báseň. Všichni byli moc šikovní, a proto bylo rozhodování velmi těžké. Nakonec jsme se přes velké dohadování a konzultování porotci dohodli a mohlo se jít vyhlašovat. Vítězové dostali krásné knížky, které jim porota na památku podepsala. Všem výhercům moc gratulujeme a těšíme se na příští rok.
https://goo.gl/photos/C9Zq7BmLmCZFybww7

Comments