Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Masopust

přidáno: 12. 3. 2017 14:02, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 12. 3. 2017 14:02 ]
Masopust v Sázavě jsme letos slavili 25. února. A základní škola se na něj důkladně připravila - vyráběli jsme masopustní masky, malovali obrazy i obličeje a řada dětí se pak ukázala v masopustním průvodě.

https://goo.gl/photos/umTu7tDKgELsXxQg7
Nejdříve se výtvarně nadaní zástupci ze všech tříd sešli 22. února s E. Kubálkovou ve třídě 5.A. Žáci měli k dispozici barvy, štětce i spoustu návrhů a fotografií masopustního reje. Každý si podle svého výběru zvolil určitý rozměr malířského plátna a namaloval masopustní rej dle svých představ. 
Akce se mohla uskutečnit díky sponzorskému daru Městského úřadu v Sázavě, za který jsme mohli nakoupit výtvarná plátna. Městský úřad každý rok přispívá finanční částkou, za kterou nakoupíme výtvarné potřeby na výrobu masopustních masek a suroviny na pečení koláčů, které upečou naše paní kuchařky -  děkujeme! 
Práce jsou vystaveny v sázavském infocentru, kde si je můžete zakoupit za částku, která se odvíjí od velikosti plátna. Peníze budou opět použity na nákup výtvarných potřeb.

Ve čtvrtek 23. února měly první třídy a přípravná třída karneval v tělocvičně. Všechny masky si společně zatancovali, zahráli a nechyběla ani promenáda.

V sobotu 25. února dopoledne mohly děti přijít do školy, kde jim šikovné malířky A. Tichá, E. Kubálková, D. Štědrová a M. Štědrová vyzdobily obličej, takže ze školy pak odcházely zombie, motýli, kočky, batmani - aby se odpoledne předvedli v masopustním průvodu.

Fotografie:

Comments