Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

KMD - Evžen Oněgin

přidáno: 8. 11. 2016 9:59, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 8. 11. 2016 9:59 ]
Členové Klubu mladého diváka se mohou těšit na první letošní  představení - ve  čtvrtek 24. 11. 2016 pojedeme do Divadla ABC na představení Evžen Oněgin

Organizace zájezdu

Začátek představení v 15:00, délka představení 2,5 hodiny. Autobus od školy odjíždí ve 12:30, žáci budou uvolněni na oběd v 11:55 hod. Předpokládaný příjezd 19:00 - 20:00 hod.

O představení

Evžen Oněgin
Slavný milostný příběh nenaplněné lásky, hledání smyslu a životního cíle.

Příběh nenaplněné lásky petrohradského šviháka a venkovské dívky je básnickou sondou do lidské duše. Absence smyslu bytí, absence jakéhokoli životního cíle žene mladého muže z místa na místo, nedává mu nikde klid, vede ho k pocitu, že svět je místo nudné a život je hra předem prohraná. K tomu, aby pochopil, že zoufalství neleží vně, ale pramení z jeho vlastní duše, musí zradit přátelství, zmařit lidský život, ztratit skutečnou lásku a dohnat sebe sama až k branám pekel.

Z ruchu Petrohradu uniká Oněgin před intrikami a společenskou přetvářkou na venkov, kde chce najít novou životní inspirací. Jako většina městských lidí je však překvapen, a to dost nemile. Stěží na vesnici nachází jediného přítele, mladého básníka, a díky němu jedinou společnost, která se nabízí v domě Lariných. Oněgin však i sem vnese lehkomyslné manýry zlaté mládeže, proti nimž je venkovská společnost pramálo imunní, a vše se tak vyhrotí v katastrofu.

Slavný milostný příběh znovu ožívá na prknech Divadla ABC v dynamické režii Pavla Kheka.

Comments