Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Filmový workshop

přidáno: 27. 3. 2017 6:31, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 28. 3. 2017 14:34 ]
V letošním roce jsme dostali zajímavou možnost účastnit se celosvětové filmařské soutěže KWN (Kid Witness News), kterou vyhlašuje firma Panasonic. Filmařské výzvy se ujala skupinka žáků z 9.B a v rámci příprav a realizace soutěžního filmu jsme se také mohli zúčastnit zajímavého workshopu. 

Akce se konala 24. března v pražském kině Atlas a tak jsme se v pátek ráno sešli na nádraží plni očekávání. Cesta proběhla bezproblémově a my se tak mohli soustředit na vstřebávání nových informací. Kolegové z Moravy a Slovenska si pro nás ostatní na začátek nacvičili krátká představení se zpěvem a tancem a celý workshop sledovali a natáčeli zástupci firmy Panasonic až z Japonska. 
Na workshopu jsme měli možnost shlédnout vítězné snímky z minulého roku a udělat si představu o schopnostech ostatních soutěžících. 
https://goo.gl/photos/4WbDH6pqZuuZBJoPA
Součástí akce byly také besedy s mladým hercem a filmařem Jakubem Švejkarem a Danem Přibáněm. Jakub Švejkar představil svou tvorbu a zasvětil nás do tajů storyboardu (kreslený scénář). Práci na vlastním storyboardu jsme si pak také všichni vyzkoušeli. Dan Přibáň nám pak přiblížil detaily a zákulisí natáčení z jeho cesty se žlutými trabanty po Tichomoří. 

https://goo.gl/photos/4WbDH6pqZuuZBJoPA
Na závěr si dokonce Adéla Schneiderová a Honza Mika mohli vyzkoušet jaké to je stát před kamerou, když s nimi japonští návštěvníci natáčeli krátký rozhovor.

Comments