Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Dopravní hřiště a Bezpečně na kole

přidáno: 27. 6. 2017 21:47, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 29. 6. 2017 12:32 ]
Po loňských výborných zkušenostech naše škola opět objednala programy Bezpečně na kole a Dopravní hřiště. Před prázdninami jsou takové akce velmi důležité, protože děti jsou o prázdninách z hlediska statistiky dopravních nehod velmi ohroženy.

Přípravná třída a první a druhé ročníky se seznámily s dopravními značkami, situacemi v dopravě a pravidly silničního provozu. Po teoretické přípravě děti nasedly do autíček a čtyřkolek a vydaly se na trať, kde projížděly mezi dopravními značkami, semafory a přejezdy. 

Děti ze 3., 4. a 5.tříd měly připravenou teoretickou část a praktickou část. V teoretické části děti zhlédly výukový program BESIP a následně o něm diskutovaly. V praktické části byla na venkovním hřišti připravena dráha, kterou děti projížděly. Všechny měly k dispozici perfektní kola i cyklistické helmy, kola byla vždy upravena každému dítěti zvlášť. Bezpečnost zajišťovali instruktoři. 
Páťák M. Zinke napsal: "V.B se vypravila na školní hřiště, kde už na nás čekalo pět mužů. Nejdříve nás učili, jak si nasadit a upravit helmu a jak správně nasedat na kolo, a potom jsme začali jezdit přes překážky, jako například přes tři schody, přes oblouk a přes vlnovku. Také jsme jezdili slalom a snažili jsme se projet mezi popelnicemi. Ještě jsme si připomněli dopravní značení a chování cyklisty na silnici i na stezce. Všem se jízda na kole i přednáška líbila."

Oba programy byly výborně zorganizované, děti načerpaly nové vědomosti a zkušenosti a to se před prázdninami určitě hodí.
E. Kubálková
https://goo.gl/photos/jJLWoUkNhphmWXk68https://goo.gl/photos/nq1K7Sgdzt66fyXz6
Comments