Archiv‎ > ‎Školní rok 2016/2017‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Dětský den

přidáno: 19. 6. 2017 12:28, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 19. 6. 2017 12:29 ]
V pátek 9. června 2017 se louka v podzámčí v Sázavě opět zaplnila různými atrakcemi, soutěžemi a hlavně dětmi - Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Sázava ve spolupráci s městem Sázava pořádal tradiční Dětský den.

Dopoledne se zde vystřídaly děti ze sázavské a radvanické mateřské školy a tříd 1. stupně základní školy. Vyzkoušely si radiový hon na lišku, šachy a různé sportovní aktivity na několika stanovištích - tam jim pomáhali dobrovolníci z 9. tříd pod vedením Ing. Drážka. Mohly si nechat udělat ozdobné tetování či prohlédnout policejní auto a sednout na motorku, zašermovat si s mušketýry, vyzkoušet stříkání vody z hasičské proudnice nebo se svézt zdarma na kolotoči. Děti si z akce odnesly kromě pěkných zážitků sladké dárečky a balonky od sponzorů.
Odpoledne byl program ještě bohatší. Tetování vystřídalo malování na obličej, a tak mezi lidmi postupně přibývalo víc a víc kočiček, motýlků, tygrů, batmanů a jiných fantastických bytostí. Svůj stánek s řadou aktivit zde mělo i rodinné centrum Putti - v horkém počasí přišel dětský bazének zvlášť vhod. Přijeli pracovníci záchranné stanice Pavlov, kteří s sebou přivezli malé sovičky, mládě káně a kunu a zájemce seznamovali s péčí o handicapované živočichy.
U pódia mohli diváci vidět několik vystoupení - začínaly roztleskávačky ze šesté třídy, pak děti ze Stříbrné Skalice ukázaly cvičení s prvky jógy. Velký ohlas měli malí piráti ze třídy Sluníček MŠ Sázava s povedenou choreografií a bezvadnými kostýmy. Tři sestavy předvedly malé orientální tanečnice z TJ Kavalier. K poslechu i tanci všem zazpívali a zahráli žáci Lenky Chalupové a nakonec skupina Adostband.
A protože počasí se vydařilo snad až příliš, největší dětské nadšení vzbudil umělý déšť z hadic sázavských hasičů, který všechny zájemce příjemně zchladil.

Dětský den by se nedal zorganizovat bez pořádné dávky nadšení a bez přispění celé řady dobrovolníků a sponzorů, kteří nám poskytli občerstvení a drobné ceny pro děti, pomohli s organizací dne či přispěli penězi: Aiger s.r.o., A. Smolová, D. Štědrová, E. Kubálková, Flosman a. s. - Flop, Ing. J. Kocourek, I. Sojková, J. Beck, J. Fiantoková, J. Kotzot, J. a I. Žoudlíkovi, M & M Reality - J. Burianová, manželé Bouškovi, manželé Havlovi, manželé Kupčíkovi, manželé Pohořelí, Město Sázava, M. Pospíšilová, M. Štědrová, Nábytek J. Kocourek, Papírnictví Poklop - Procházka, P. Knittlová, rodinné centrum Putti, R. Švandová, Sbor dobrovolných hasičů Sázava, T. Raisová, V. Lupáčová, Wrigley - p. Zbořil, ZO OS Sklárny Kavalier, žáci 9.A a 9.B ZŠ Sázava ... a spousta dalších, kteří nám věnovali čas a ochotu pomoci :-)
Děkujeme!

Děkujeme také všem, kteří nás podpořili svou hojnou účastí a doufáme, že se opět sejdeme na příštím sázavském dětském dni 2018.

Za organizační tým SRPŠ:
B. Boušková, M. Čechová, J. Jechová, M. Kocourková, Š. Kocourková, I. Žoudlíková
https://goo.gl/photos/LC39RKwmtzp4C52t7
Comments