4. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 9. 11. 2015 15:02, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 10. 11. 2015 15:01 ]
Po třítýdenní pauze se dne 7.11.2015 hrál další turnaj ze seriálu Regionální žákovské ligy v šachu. Turnaj se tentokrát konal v Jílovém u Prahy a zahrát si přijelo prozatím nejvíce dětí v letošní sezóně, a to 94.
V nejsilnější skupině A hrálo jako vždy 16 hráčů švýcarským systémem na 4 kola (tempem 30 minut na partii s přídavkem 10 sekund za provedený tah pro každého hráče). Mezi nimi nechyběla ani Klára Kocourková, která uhrála 3 body a obsadila s nimi celkově 4. místo, přičemž mezi děvčaty byla nejlepší.
Ostatní účastníci hráli ve dvou skupinách též švýcarským systémem, ale na 7 kol (tempo v prvních dvou kolech 2 x 20 minut, v dalších 2 x 25 minut na partii).
Ve skupině B bojovalo 38 hráčů a z našich žáků se v ní nejlépe vedlo Anežce Havelkové, která se 2 body obsadila 35. místo celkově (a 5. mezi děvčaty). Shodně 2 body nabral i Daniel Ofner, ale pomocné hodnocení mu přisoudilo 37. místo.
Ve skupině C se mezi 40 účastníky z našich žáků nejlépe umístila Stella Vavříková, která uhrála zatím nejlepší výsledek v této sezóně – 3,5 bodu znamenalo 3. místo mezi děvčaty a 19. místo celkově. Další naši žáci skončili následovně: 31. Ondřej Provazník 2,5 bodu, 37. Adam Zachař 2 body a 39. Dominik Hoppe 1,5 bodu.
V průběžném pořadí po 4 turnajích si naši v jednotlivých věkových kategoriích stojí takto:
HD16: 3. Kocourková (1. mezi děvčaty)
HD12: 21. Havelková (3. mezi děvčaty), 25. Vavříková (4. mezi děvčaty), 28. Ofner, 33. Provazník, 41. Hoppe
HD10: 19. Zachař