2. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 15. 10. 2015 0:49, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 15. 10. 2015 0:49 ]
Dne 10.10.2015 pokračovala Regionální žákovská liga v šachu 2. kolem, které se tentokrát hrálo v Týnci nad Sázavou. O body se přijeli poprat 92 mladí šachisté, kteří byli rozděleni do výkonnostních skupin A (16 hráčů), B a C (po 38 hráčích). Tentokrát nás zajímaly výsledky všech tří turnajů, protože ve všech se objevili naši žáci.

Ve skupině A se hraje švýcarským systémem na 4 kola tempem 2 x 30 minut na partii s přidáváním 10 sekund za každý provedený tah. Z naší školy v ní hrála Klára Kocourková, která nabrala 2 body a obsadila s nimi 8. místo celkově a 2. místo mezi děvčaty.
Ve zbylých skupinách se hrálo švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 20 minut na partii v prvních dvou kolech, v ostatních pak tempem 2 x 25 minut na partii.
Ve skupině B byla podle ratingu na posledním 38. místě nasazena Anežka Havelková. Bojovala, co jí síly stačily, takže v konečném pořadí si polepšila a se 2 body obsadila 35. místo celkově a 4. mezi děvčaty.
Ve skupině C to dopadlo střídavě oblačně: Se 2,5 body skončil na 30. místě Adam Zachař (nasazen jako č. 34) a 2 body stačily Ondřeji Provazníkovi na 31. místo (nasazen jako č. 37). Spokojená se svým výkonem nebyla Stella Vavříková, která uhrála jen 1 bod, což stačilo pouze na 37. místo (5. místo mezi děvčaty, nasazená jako č. 33). Tady ukáplo i pár slziček, ale je vidět, že ji umístění mrzelo a dušovala se, že si příště dá větší pozor (své chyby moc dobře zná a dokázala je sama vyjmenovat) – tak uvidíme za týden v Pravoníně na dalším kole!

Podle věkových kategorií je po 2. turnaji pořadí našich žáků následující:
HD16: 11. Kocourková (2. mezi děvčaty), HD12: 17. Havelková (1. mezi děvčaty), 29. Vavříková (4. mezi děvčaty), 30. Provazník, 32. Ofner, HD10: 14. Zachař.