Archiv‎ > ‎Školní rok 2015/2016‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Noc s Andersenem

přidáno: 10. 4. 2016 14:40, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 10. 4. 2016 14:42 ]
Noc s Andersenem, tradiční spaní v Městské knihovně Sázava, se letos uskutečnila v pátek 1. dubna.

Teprve když jsme se všichni sešli, mohlo se začít. Nejprve jsme se formou hry představili. Řekli jsme svá pohádková jména - naše křestní jméno a jméno oblíbené pohádkové postavy. Moje jméno bylo Vanesa Mravencová, protože mám ráda Ferdu Mravence. Po představení jsme si zahráli hru na námořníky a hru Nebe, země, nos. Potom následovalo čtení - paní knihovnice nám předčítala z knížky Zdeňka Svěráka Radovanovy radovánky.

My, šesťačky, které jsme letos dělaly pomocnice, jsme si připravily několik úkolů, po jejichž řešení měly děti rozpoznat podle nápověd jednoho významného panovníka. Děti byly šikovné, takže přišly na to, že jde o Karla IV. Následně jsme se všichni vydali do setmělého divadla, kde na nás čekal samotný Karel IV. Děti se svými zvídavými otázkami císaře skoro utrápili, ale nakonec to s námi vydržel.

Pak jsme se vrátili do knihovny, kde skupinky vytvořily plakáty tématy týkajícími se právě Karla IV. Když poté každá skupina našla v knížkách ukrytou indicii, mohly se děti vydat hledat poklad. Tím byly (překvapivě) krásné dětské knížky pro každého účastníka Noci s Andersenem.

A nakonec, okolo jedné ráno se všichni vydali na kutě. Ráno po osmé hodině se potom děti vyklubaly ze svých spacáků a vydaly se domů. Všichni jsme si to náramně užili.
Vanesa Borovičková, 6.A
Comments