Archiv‎ > ‎Školní rok 2015/2016‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Klub mladého diváka - 3. představení

přidáno: 25. 3. 2016 7:11, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 25. 3. 2016 7:11 ]
Třetí divadelní představení pro členy Klubu mladého diváka se uskuteční ve středu 30. března
Pojedeme do pražského Divadla ABC na představení V + W Revue. Autobus bude přistaven již ve 12:30, odjezd ve 12:45 hodin, předpokládaný návrat je v 18 - 19 hodin.

V + W Revue

Divadlo ABC

http://www.mestskadivadlaprazska.cz/inscenace/160/v-w-revue/
Hudební revue, která připomíná slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.

V roce 2015 jsme si připomněli 110 let od narození dvou velikánů českého divadla, klaunů, kteří se zapsali do srdcí mnoha diváckých generací, Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Protože dnešní Městská divadla pražská sídlí ve stejných prostorách jako někdejší Osvobozené divadlo, tedy v sále domu U Nováků, chtěli jsme toto výročí připomenout hudební komedií, která mapuje předválečnou spolupráci této legendární dvojice.

Inscenace vzdává hold nespoutané hravosti V+W, přibližuje dnešním divákům principy a kořeny jejich tvorby a také vyvrací některé zažité představy o tom, jak Osvobozené divadlo fungovalo. To vše se odehrává formou revue, tedy žánru, který byl dvojici V+W tolik vlastní. Těšit se můžete na specifický inteligentní humor, řadu písní Jaroslava Ježka ve zcela nových aranžích a chybět nebudou ani taneční výstupy, které ke každé revui neodmyslitelně patří.

Inscenaci nastudoval pro Divadlo ABC režisér Petr Svojtka. 

Comments