Archiv‎ > ‎Školní rok 2015/2016‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

Dětský den

přidáno: 16. 6. 2016 13:51, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 16. 6. 2016 13:51 ]
Dětský den pro sázavské děti se konal v pátek 10. června na louce v podzámčí. Oslavu Mezinárodního dne dětí si již posedmé vzalo na starost Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Sázava, ve spolupráci s Městem Sázava a Sborem dobrovolných hasičů Sázava.

Dopolední program navštívily všechny děti z mateřské školy a 1. stupně základní školy. Již od rána byly na louce u hasičárny a kolem Panské stodoly přichystány různé atrakce a soutěže. Žáci z devátých a osmých tříd dohlíželi na disciplíny prověřující zdatnost a obratnost dětí - skákání v pytli, překážkový běh, přelézání štaflí, hod na cíl, střelba z luku… Opodál byli kostýmovaní mušketýři, jež odvážnější děti mohly vyzvat na šermířský souboj. Hasiči zvali děti k prohlídce hasičské techniky a umožnili jim vyzkoušet si střelbu z proudnice na cíl. Radioamatéři měli připraven rádiový hon na lišku, velký zájem byl o prohlídku služebního auta a motorky Policie ČR. Nejživěji bylo u stánku s tetováním – každé dítě si mohlo vybrat, jestli chce mít na ruce pavouka, kytičku či mořského koníka.

Odpoledne, otevřené pro veřejnost, bylo ještě pestřejší. Tetování vystřídalo malování na obličej, což je vždy velkým lákadlem. Přibyly malé sovičky a roztomilý koloušek, které přivezli pracovníci stanice pro handicapované živočichy Pavlov.

Na pódiu za stodolou od 14 hodin probíhal kulturní program. Nejdříve se tu představily šikovné děti ze třídy Sluníček MŠ Sázava a tanečního kroužku MŠ, které zatančily s pestrobarevnými deštníky. Přípravná třída nás vzala na výlet do Afriky, mladé hudebnice učitelky L. Chalupové zahrály a zazpívaly několik písní. Orientální tanečnice TJ Kavalier se postaraly o další taneční číslo a jako hosté vystoupili kluci a holky ze Stříbrné Skalice, které předvedly jógu pro děti. Napínavou podívanou nabídla exhibice oddílu Taekwon-do – viděli jsme přerážení desek a sebeobranu. Na závěr zatančila v hiphopovém stylu skupina Mix a vpodvečer děti vystřídala rocková skupina Adostband, která předznamenala další akci v Panské stodole – festival StodolaVest.

Dětský den by se nedal zorganizovat bez pořádné dávky nadšení a bez přispění celé řady dobrovolníků a sponzorů, kteří nám poskytli občerstvení a drobné ceny pro děti, pomohli s organizací dne či přispěli penězi: A. Smolová, Cukrárna J. Lonská, Cukrárna U kláštera - S. a M. Hálovi, E. Kubálková, Flosman a. s. - Flop, J. Fiantoková, J. Marková, J. a I. Žoudlíkovi, manželé Bouškovi, Město Sázava, M. Ježková, M. Strouhalová, Nábytek J. Kocourek, O. Pokutová, Papírnictví Poklop – Procházka, p. Barešová, P. Knittlová, manželé Pohořelí, Sbor dobrovolných hasičů Sázava, V. Lupáčová, V. Madanská, Wrigley - p. Zbořil, ZO OS Sklárny Kavalier, ...a spousta dalších, kteří nám věnovali čas a ochotu pomoci :-)


Děkujeme!

Děkujeme také všem, kteří nás podpořili svou hojnou účastí a doufáme, že se opět sejdeme na příštím sázavském dětském dni 2017.


Za organizační tým SRPŠ:
B. Boušková, M. Čechová, S. Hálová, M. Kocourková, Š. Kocourková, M. Strouhalová, I. Žoudlíková


Comments