Archiv‎ > ‎Školní rok 2015/2016‎ > ‎Aktuality‎ > ‎

4.A+B Spaní ve škole s noční návštěvou kláštera

přidáno: 23. 11. 2015 13:20, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 27. 11. 2015 3:00 ]
Někomu se to může zdát zvláštní, že děti šly dobrovolně v pátek večer do školy a ke všemu se tam ještě těšily. Protože totiž čtvrťáci jedou už v prosinci na ekologický pobyt na Chaloupky, zkusili si spaní bez rodičů.

Děti se sešly v pátek 20. listopadu v 18 hodin ve škole. Do tříd si daly spacáky, karimatky a samozřejmě spousty jídla. Maminky dětem napekly a připravily tolik dobrot, že by děti vydržely ve škole celý týden. 
Paní učitelky si pro ně připravily výlet do Sázavského kláštera ve večerních hodinách. V klášteře na ně čekala maminka Anežky, paní Havelková, a pan farář Radim Cigánek. Děti se dozvěděly spoustu nového ze života sv. Prokopa, prohlédly si kostel, kryptu a zákristii. Nakonec dětem paní Havelková zahrála na varhany, děti si zazpívaly a každý si zkusil na varhany také zahrát. Na dobrou noc paní Havelková přidala ještě pověst o řezbáři Práchnerovi.
 
Ve škole si děti připravily ležení, hrály společenské hry, dívaly se na pohádky, povídaly si a nespaly a nespaly a nespaly. Ráno se okolo osmé hodiny všichni rozešli, k velké radosti paní učitelky Modráčkové a Kubálkové, které celou noc také nespaly. 
E. Kubálková, J. Modráčková


Comments