Okresní přebor škol v šachu

přidáno: 12. 11. 2014 11:59, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 12. 11. 2014 11:59 ]
Dne 11.11.2014 se v Benešově konal okresní přebor školských družstev v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva: jedno v kategorii starších žáků (6.-9. ročník) a druhé v kategorii mladších žáků (1.-5. ročník).

Vedoucím družstva starších žáků byl p. Kocourek a družstvo tvořili (v pořadí podle šachovnic) Klára Kocourková, Miroslav Šimek, Dominik Krykorka a Ivo Kirkov. V této kategorii startovalo 8 družstev, takže se hrálo kruhovým systémem každý s každým. Ze sedmi utkání naši žáci dokázali pětkrát zvítězit a poraženi odešli jen dvakrát. Podlehli pouze družstvům ZŠ Krhanice a ZŠ a MŠ Dolní Kralovice, která se umístila na 1. a 2. místě. Družstvo ZŠ a MŠ Sázava obsadilo celkově 3. místo. Jednotliví členové družstva dosáhli v sedmi partiích následujících výsledků: Kocourková 5 bodů, Šimek 4,5 bodu, Krykorka 3 body a Kirkov 2,5 bodu.

Vedoucím družstva mladších žáků byl p. Brhlík a družstvo se sestávalo z následujících hráček a hráčů: Stella Vavříková, Daniel Ofner, Anežka Havelková a Ondřej Provazník. V této kategorii startovalo 11 družstev, takže se hrálo švýcarským systémem na 7 kol. Naše družstvo 1 utkání vyhrálo volným losem vzhledem k lichému počtu účastníků, 1 utkání remizovalo (se ZŠ a MŠ Chocerady) a ostatní prohrálo. To stačilo pouze na předposlední 10. místo. Hráči dosáhli následujících individuálních výsledků: Vavříková 3 body, Ofner 0,5 bodu, Havelková 1 bod a Provazník 0 bodů.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci školy.