9. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 29. 3. 2015 9:32, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 29. 3. 2015 12:45 ]
V sobotu 21.03.2015 se konalo finálové kolo Regionální žákovské ligy v šachu pro sezónu 2014/15. Stejně jako vloni jsme mohli vidět malé šachové naděje v akci u nás v Sázavě. Hrálo se totiž na sále a v kavárně Společenského domu. A stejně jako vloni do Sázavy přijelo nejvíce dětí ze všech kol – počtem 102 účastníci jsme jako jediní překonali magickou stovku! Děti se dočkaly i návštěvy pana starosty Petra Šibravy, který turnaj zahájil a popřál všem hezké sportovní zážitky.

Tradičně byly děti rozděleny do tří výkonnostních skupin, ve kterých se objevilo i osm žáků naší školy.

V turnaji A startovalo 16 nejsilnějších hráčů, mezi nimiž nechyběla Klára Kocourková. Ve čtyřech kolech uhrála 2 body a obsadila celkově 9. místo a 3. místo mezi děvčaty. V konečném hodnocení skončila v kategorii dívek do 14 let na prvním místě – blahopřejeme!

V turnaji C hrály 44 děti. V sedmi kolech nejvíce z našich zástupců nabral nový žák naší školy Tadeáš Hlůže, který se mimochodem zúčastnil svého prvního turnaje v životě. Se 3,5 body se umístil na 23. místě. Další naši žáci se umístili takto: 27. Daniel Ofner (3 body), 29. (6. místo mezi děvčaty) Stella Vavříková (3 body), 32. (8. mezi děvčaty) Anežka Havelková (3 body), 40. Adam Zachař (2 body), 41. Matěj Smolík (1,5 bodu) a 42. Ondřej Provazník (1,5 bodu).

V konečném hodnocení skončili naši zástupci takto: v kategorii do 12 let Dan na 40. místě a Tadeáš na 53. místě, v kategorii děvčat do 12 let Stella na 6. místě, v kategorii do 10 let Matěj na 29. místě a Ondra na 34. místě, v kategorii děvčat do 10 let Anežka na 2. místě (blahopřejeme!) a v kategorii do 8 let Adam na 5. místě.