7. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 8. 2. 2015 11:24, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 8. 2. 2015 11:24 ]
Po poměrně dlouhé přestávce pokračovala v sobotu 07.02.2015 Regionální žákovská liga v šachu dalším, v pořadí sedmým, kolem. Účast však vzhledem ke kolizi s jarními prázdninami v některých okresech nebyla největší. Také z naší školy se k šachovým bojům vypravili pouze dva odvážlivci. Ostatní dali přednost horám, masopustu, tanci či válení se u počítače.

V turnaji hráli celkem 74 hráči. Naši hráli ve skupině C společně s dalšími malými adepty šachové hry. V této skupině se jako vždy hrálo 7 kol, přičemž tempo hry bylo v prvních dvou kolech 2 x 20 minut na partii a v dalších 2 x 25 minut na partii.

Anežka Havelková získala 3 body a obsadila s nimi celkově 16. příčku, avšak mezi děvčaty to znamenalo pěkné 3. místo. Matěj Smolík, který absolvoval teprve svůj druhý turnaj v kariéře, nabral 2 body a umístil se s nimi na 25. místě. Obzvláště je potřeba vyzdvihnout jeho výkon v poslední partii. V jednom z předchozích kol totiž dostal mat dámou na poli h2, což si však zapamatoval a stejný konec cíleně připravil svému protivníkovi v posledním kole. 

V hodnocení celkové RŽL po 7 kolech si Anežka v kategorii do 10 let těsně udržela průběžné 6. místo (a 2. místo mezi děvčaty), i když její pronásledovatelka ji bodově dostihla a o umístění rozhoduje jen pomocné hodnocení. Matěj se ve stejné kategorii posunul na průběžné 24. místo.
Jiří KotzotComments