4. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 23. 11. 2014 15:43, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 11. 2014 15:43 ]
Seriál turnajů Regionální žákovské ligy v šachu pokračoval v pořadí 4. turnajem, který se hrál v sobotu 22.11.2014 v Týnci nad Sázavou. Podle pravidel byli soutěžící tradičně rozděleni do tří výkonnostních skupin.

Ve skupině A hrálo jako vždy 16 nejsilnějších hráček a hráčů. Naši školu v ní reprezentovala Klára Kocourková, která ze 4 partií nabrala 2,5 bodu. S tímto výsledkem obsadila 4. místo (a 2. místo mezi děvčaty). V průběžném hodnocení po 4 turnajích jí patří v kategorii do 14 let 2. místo (a 1. místo mezi děvčaty).

Ve skupině C hrál tentokrát rekordní počet hráčů v tomto ročníku – celkem 43. Ti se utkali švýcarským systémem na 7 kol. Z naší školy v této skupině startovali 4 žáci. Stejně jako před týdnem shodně 3 body nabrali tři z nich: Anežka Havelková, Daniel Ofner a Jan Nedvěd. Podle pomocného hodnocení obsadila Anežka 28. místo (6. mezi děvčaty), Dan 31. místo a Honza 33. místo. 2 body nabral Adam Zachař a skončil tak na 38. místě.
V průběžném hodnocení po 4 turnajích je v kategorii do 16 let Honza na 18. místě, v kategorii do 12 let Dan na 37. místě, v kategorii do 10 let Anežka na 6. místě (3. místě mezi děvčaty) a Adam na 14. místě.