1. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 6. 10. 2014 9:56, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 6. 10. 2014 9:56 ]
Dne 4.10.2014 začal v Sedlčanech prvním turnajem nový ročník Regionální žákovské ligy v šachu. Turnaj se hrál ve třech skupinách, rozdělených podle výkonnosti, a startovali v něm i Sázaváci.
Nejsilnější skupina A se hrála na 4 kola tempem 2 x 30 minut na partii + 10 sekund/tah. Mezi 16 hráči nechyběla ani Klárka Kocourková. Se ziskem 2,5 bodu obsadila celkově 4. místo a 1. místo mezi dívkami. Ve věkové kategorii do 14 let se tak v průběžném pořadí hned od začátku usídlila na 1. místě celkově a samozřejmě i mezi dívkami.
Další naši žáci startovali ve skupině C. Ta se hrála na 7 kol, z nichž první dvě se hrála tempem 2 x 20 minut na partii a ostatní 2 x 25 minut na partii. V této skupině bojovalo 30 dětí. Nejvíce bodů z našich žáků nabral Jan Nedvěd. Konkrétně to byly 3 body, se kterými obsadil 22. místo. V kategorii do 16 let to zatím znamená průběžné 16. místo. Na 26. místě skončil Daniel Ofner se 2 body (v kategorii do 12 let mu patří průběžné 28. místo). Se stejným počtem bodů obsadila 28. místo celkově (a 4. mezi děvčaty) Anežka Havelková.
V průběžném pořadí kategorie do 10 let jí patří 8. místo (3. mezi děvčaty). Svůj první turnaj absolvoval Adam Zachař, který uhrál 1 bod a obsadil 30. místo (v kategorii do 10 let je na průběžném 10. místě).