Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Výuka programování

přidáno: 18. 10. 2014 2:03, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 18. 10. 2014 2:03 ]
http://www.ibobr.cz/
V týdnu od 11. do 17. října proběhl evropský Týden programování - EU Code Week 2014. Jde o akci Evropské komise, která má za cíl popularizovat informatiku, nalákat mladé lidi k programování. Existují totiž obavy, že postupem doby se Evropě nebude dostávat dostatek programátorů. V rámci kampaně Code Week 2014 probíhají různé aktivity - jednou z nich je i Týden programování s Bobříkem informatiky. 
Pro všechny zájemce byl připraven test, obsahující logické a algoritmické úlohy, které nezkouší znalost konkrétního programovacího jazyka, ale testují schopnost přemýšlet jako programátor.
Žáci 2. stupně si test vyzkoušeli v hodinách informatiky. V navazujících hodinách si o jednotlivých úlohách popovídáme, ukážeme si nejen správné řešení, ale děti se dozvědí, jak tyto úlohy souvisí s programováním. Od 12. do 14. listopadu pak všechny mohou tak být lépe připraveni na ostrý test soutěže Bobřík informatiky, které se škola každoročně účastní. 
Žáky 8. a 9. ročníku pak čekají další hodiny informatiky, ve kterých se hravou formou seznamují se základy programování. 
Comments