Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Vánoce v naší škole

přidáno: 27. 12. 2014 9:59, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 3. 1. 2015 7:05 ]
Vánoce v sázavské škole - to je třeba jarmark, výstava, pohádky, soutěž, besídky... Přečtěte si, co vše ve škole probíhalo v posledním týdnu před Vánoci.

V pátek 12. prosince bylo ve škole večer neobvykle živo. Devátá B se už počtvrté chystala přespat ve škole. Tentokrát k tomu deváťáci pozvali svoje patrončata z 1.B. Připravili pro ně Kouzelnou noc - večer plný pohádek. Šlo o tři hrané pohádky (Červená Karkulka, Perníková chaloupka, O Smolíčkovi) a dvě maňáskové pohádky (O neposlušných kůzlátkách, O Budulínkovi). Mezi pohádkami se zpívalo, hrálo pexeso. Nechyběla dobrodružná cesta noční školou a čtení pohádek na dobrou noc. (fotogalerie)
Tradiční vánoční jarmark
se konal ve středu 17. prosince. Byla to příležitost i pro naši školu, abychom veřejnosti ukázali, co naše děti umí. Na sázavském náměstí Voskovce a Wericha mezi ostatními stánky byly i stánky naší školy - jeden stánek měla mateřská škola, v druhém děti nabízely dárky z keramiky, v dalším byly výrobky z papíru, voňavé pomeranče, originální balicí papír, svíčky. Ponožkoví pejsci se prodávali vedle, spolu s nejnovějším číslem školního časopisu Čmáranice. (fotogalerie)
V prostorách školy byla umístěna vánoční výstava, na které mohli návštěvníci obdivovat vánoční přáníčka, ozdoby, betlémy, svícny a vánoční obrázky. Odpoledne slavnostní atmosféru ještě doplnil koncert pěveckého sboru, jenž pod vedením paní učitelky Dany Šimonové zazpíval koledy - tradiční i ty méně známé. (fotogalerie)


Den otevřených dveří
v prvních třídách byl také součástí programu. Prvňáčci během dopoledne ukázali svým rodičům, co se už ve škole od září naučili. Za odměnu je i ostatní děti z prvního stupně žáci 9.B pozvali na divadelní představení - zahráli jim klasické pohádky, které byly původně připravené pro Kouzelnou noc.  (fotogalerie)Ve čtvrtek se celá škola sešla v tělocvičně, aby sledovala soutěž Sázava má talent. Deset finalistů ještě jednou předstoupilo před plný sál a přísná porota hodnotila jejich výkony. Viděli jsme taneční vystoupení Účastníci zájezdu, slyšeli jsme několik písní, poslechli si pohádky. Největší talent je podle poroty Patrik Tolog - žonglér s jojem. Cenu starosty získalo kvarteto zpěvaček ze 7.B - A. Zelenková, A. Schneiderová, V. Šabaková a M. Sojková. (fotogalerie, videozáznam)
Třídní besídky a filmové představení v pátek ukončilo týden plný ruchu. Páťáci ve škole zůstali ještě v pátek přes noc. Zašli do sázavského kláštera, navštívili magickou severní zahradu. V kostele je uvítal pan farář a krátce dětem vyprávěl o vánocích, dvě dívky zahrály koledy na flétny a všichni si zazpívali koledy v doprovodu varhan.

Od soboty už škola definitivně ztichla a vánoční prázdniny mohly začít :-)
Comments