Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Sázavská finanční hra má vítěze

přidáno: 23. 4. 2015 11:43, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 23. 4. 2015 11:43 ]
V tomto školním roce žáci 9. ročníku hráli v hodinách výchovy k občanství originální simulační hru, jejímž cílem bylo naučit žáky hospodařit s penězi. Ing. Ondřej Burian, autor a sponzor této hry, nám pomáhal po celý rok s organizací hry a s vyhodnocováním jednotlivých kol.

Pracovali jsme ve skupinách - rodinách, které se snažili vyjít s daným měsíčním příjmem. Žáci čelili nejen nezbytným pravidelným měsíční výdajům, ale i výdajům nepravidelným a nečekaným. Pokoušeli se ušetřit nějaké peníze, ušetřené peníze poté vhodně využít či investovat a předcházet zadlužování. Ve hře se také sledovalo, jak je rodina spokojená, jak jednotliví členové rodiny uspokojují své potřeby.

První místo vyhrála rodina Havránkova (Matěj Kocourek, Pavel Kocábek, Michal Knížek, Ondřej Grešla) a rodina Brhlíkova (Marie Hervertová, Klára Lejnarová, Šárka Filipová, Kateřina Fialová). Členové obou skupin pojedou za odměnu do Prahy, kde jim pan Burian zajistil exkurzi do České národní banky. Připravil velmi pěkné ceny i pro ostatní soutěžící – kalkulačku, flash disk, propisovací tužky, kšiltovky. Další ceny poskytla také Česká spořitelna v Sázavě. Za pomoc, spolupráci a za ceny moc děkujeme.

Hra se žákům líbila, vždy se těšili na vyhodnocení jednotlivých kol a na další hru. Myslím si, že hra byla pro naše žáky velkým přínosem, protože je zábavnou formou naučila přemýšlet o finanční situaci člověka.
Jana Filipová, učitelka Ov
Myslím si, že nás tato hra naučila určitě mnoho užitečného. Například jak vybírat různé pojištění, jestli raději koupit levnější nebo dražší věci, jestli jet s rodinou na dovolenou/výlet nebo spíše něco ušetřit. Moc panu Burianovi děkujeme, že něco takového vymyslel a našel si na nás čas.
H. Mocová, 9.BComments