Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Sázavská finanční hra

přidáno: 19. 10. 2014 11:20, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 19. 10. 2014 11:20 ]
Minulý týden začali žáci 9. ročníku v hodinách výchovy k občanství hrát novou hru, jejímž autorem je Ing. Ondřej BurianJejím cílem je naučit žáky hospodařit s penězi.
Pracujeme ve skupinách, které představují jednotlivé rodiny, která řeší nezbytné pravidelné měsíční výdaje, ale i výdaje nepravidelné. Snaží se vyjít s daným měsíčním příjmem, pokoušejí se ušetřit nějaké peníze, ušetřené peníze vhodně využít a předcházet zadlužování. Ve hře se také sleduje, jak je rodina spokojená, jak jednotliví členové uspokojují své potřeby.
Hra má 3 kola. Jeden týden představuje ve hře jeden měsíc, jedno kolo řeší události tří měsíců. 
Jsme ještě na začátku, ale ukázalo se, že se žákům hra líbí a že se těší na další kola. Myslím si, že hra je velkým přínosem pro budoucí život žáků. Pomáhá přemýšlet o finanční situaci člověka, zodpovědně rozhodovat o penězích, předcházet neuváženému zadlužování a neplacení splátek, které by mohlo vést až k exekucím a ztrátě veškerého majetku. 
Ing. Ondřej Burian, autor a sponzor této hry, nám pomáhá s organizací hry a s vyhodnocováním jednotlivých kol, díky jeho sponzorskému daru si děti kromě znalostí odnesou i věcné ceny. Pomoc nám přislíbila také Česká spořitelna v Sázavě. Všem moc děkujeme.
PaedDr. J. Filipová, učitelka Ov
Comments