Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Odměna Strážců památek 3. - 5.6.2015

přidáno: 9. 6. 2015 2:01, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 9. 6. 2015 2:02 ]
Strávily jsme krásné tři dny v rekreačním středisku u řeky Sázavy. Přestože jsme místní, myslím, že jsme byly mile překvapeny ubytováním, stravováním i programem odměny. Během pobytu jsme měly pocit, že jsme na příjemné dovolené: super bydlení, výborná kuchyně, nabitý program v Centru sklářského umění.

Dny odměny jsme netrávily samy, společnost nám dělaly týmy ze škol, v jejichž regionu byla vyhlášena podobná soutěž. My jsme se hodně skamarádily s týmem dívek z Kolešovic u Rakovníka. V pátek jsme se nerady loučily, protože jsme zažily spoustu legrace a povídání.

První den byl legrační od samého začátku, žertovaly jsme už během přechodu od školy do ubytovacího areálu. Po ubytování a obědě na nás čekala prohlídka huti František, sice už jsme podobnou prohlídku zažily, ale v podání jiného průvodce jsme se dozvěděly zase něco navíc. Pak jsme upalovaly na prohlídku Sázavského kláštera a následnou návštěvu blízké cukrárny. Studené občerstvení přišlo během horkých dnů opravdu vhod.

Druhý den jsme zkoušely různé sklářské techniky: vitrografii, pískování skla, mozaiku. Večer byl v plánu táborák a další odpočinkové akce v rekreačním středisku.

Třetí den ráno byl pro nás připraven kuličkový turnaj, i přes náš pubertální věk jsme si docela s chutí zahrály. Na recepci huti jsme si přebraly hotové výrobky a pomalu se vydaly na závěrečný oběd a rozloučení s ostatními účastníky odměny. Myslím, že jsme přišly domů odpočaté a spokojené. Bylo to fajn a vůbec nevadilo, že jsme za odměnou nejely několik kilometrů. Byly jsme vlastně v roli dobrovolných průvodců pro ostatní. 

Těšíme se na další ročník Strážců památek. Soutěž je zajímavá, přínosná a odměny určitě stojí za tu trochu úsilí. 
Pája, Betka, Bára, Terka


Comments