Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Masopust

přidáno: 8. 3. 2015 10:06, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 8. 3. 2015 10:06 ]
Letos se masopust v Sázavě konal v sobotu 7. února. A naši žáci ani učitelé tam samozřejmě nechyběli.
Samozřejmě mu předcházely důkladné přípravy - v pátek ve škole paní učitelky pekly koláčky a v řadě sázavských domácností se připravovaly masky, v sobotu dopoledne se ve škole malovalo na obličeje. 
Průvod masek začal u kláštera ve dvě hodiny odpoledne. Vepředu šla muzika a tancovali klauni, medvědářka vedla medvěda. Lidé přišli převlečeni a namalovaní, bylo pořád na co koukat. 
Když průvod došel na náměstí, začala přehlídka, kdy všechny masky začaly kolovat po náměstí kolem hodin.  K vidění byli Křemílek a Vochomůrka, kteří si přivezli i svoji vlastnoručně vyrobenou chaloupku. Zombie, kteří chtěli každého sníst, neměli k nikomu žádné slitování. Objevily se živé nákupní tašky, přišel i Hurvínek. 
Neobvyklá byla maska mimoně, kterou si vyrobila moje spolužačka, moc se mi líbila. Učitelky z naší školy se převlékly za anděly a pan učitel Drážek představoval svatého Petra. Dokonce se zde udál souboj rytířů. Mezi diváky se objevili Šmoulové z 9.B a prodávali šmoulí koláčky a losy do šmoulí loterie. Hrály se písničky a prodávaly se různé věci. 
Poté proběhlo vyhlášení těch nejzajímavějších masek. Hroznové víno, rodina Simpsonových, Sázavský pacifik a další zajímavé převleky si odnesly zajímavé ceny. 
Sázavský masopust se zase povedl! 
Gabriela Vlasáková, 7.B

další fotografie ve fotogalerii
Comments