Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

KMD - Bylo nás pět

přidáno: 16. 3. 2015 7:12, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 16. 3. 2015 7:12 ]
Na poslední představení jedeme 14. 4. 2015 do Divadla ABC na představení BYLO NÁS PĚT.
Od školy odjíždíme ve 13 hod. Návrat předpokládáme mezi 18. a 19. hodinou.

BYLO NÁS PĚT
Karel Poláček, Arnošt Goldflam

„...a tak jsme šli, a bylo nás pět – já, Bejval Antonín, Éda Kemlink, Zilvar z chudobince a Čeněk Jirsák, který dělal, že jde sám, ale přitom šel s námi...“ Vyprávění Péti Bajzy o jednom krátkém úseku klukovského života, o přísném tatínkovi hokynáři, starostlivé mamince, o partě kluků, „co spolu mluvíme,“ o rvačkách s těmi, se kterými nemluvíme, o zásadních událostech, jako je příjezd cirkusu či láska k cukrářovic Evičce, zkrátka o věcech malých i velkých, patří nejoblíbenějším humoristickým knihám. Malí i velcí čtenáři v ní nacházejí situace, které se z generace na generaci opakují a které důvěrně známe z vlastního dětství.
Zároveň je to kniha, která dýchá starosvětskou atmosférou, zastřenou jemnou nostalgií a krásou, evokující v nás touhu alespoň na chvíli vkročit do dávné harmonie a jít kousek cesty s Petrem Bajzou a jeho kamarády.

Režisér a dramatik Arnošt Goldflam nám tuto možnost otevírá ve svérázné divadelní adaptaci slavné Poláčkovy knihy, jíž je velkým znalcem a milovníkem. Svou verzi provází celou řadou dobových melodií. Premiéra 22.3.2014 byla v den narozenin Karla Poláčka.

Hrají: Bajza Petr­ - Vasil Fridrich, Kemlink Eda - ­Robert Hájek, Bejval Antonín - ­Martin Písařík, Jirsák Čeněk­ - Jaromír Nosek/Tomáš Novotný, Zilvar­ - Petr Klimeš, dále: Pavel Juřica, Anna Suchánková, Nikol Koukolová, Oldřich Vízner/Jaroslav Vlach, Hana Dolová, Jiří Schwarz, Evellyn Pacoláková, Jitka Smutná...

Režie: Arnošt Goldflam
Comments