Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Dětský den 2015

přidáno: 9. 6. 2015 13:57, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 9. 6. 2015 13:57 ]
Dětský den pro sázavské děti se letos konal v pátek 29. května na louce v podzámčí. Oslavu Mezinárodního dne dětí si již pošesté vzalo na starost Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Sázava, ve spolupráci s Městem Sázava a Sborem dobrovolných hasičů Sázava.

Dopolední program navštívily všechny děti z mateřské školy a 1. stupně základní školy. Již od rána byly na louce u hasičárny a kolem Panské stodoly přichystány různé atrakce a soutěže. Žáci z devátých tříd dohlíželi na disciplíny prověřující zdatnost a obratnost dětí - skákání v pytli, překážkový běh, přelézání štaflí, hod na cíl, střelba z airsoftové pistole… Opodál byli kostýmovaní mušketýři, jež odvážnější děti mohly vyzvat na šermířský souboj. Hasiči zvali děti k prohlídce hasičské techniky a umožnili jim vyzkoušet si střelbu z proudnice na cíl. Radioamatéři měli připraven rádiový hon na lišku, pro zájemce tu byl šachový kvíz. Největší fronty pak byly už tradičně u skákacího hradu a u.stánku s malováním na obličej - naše šikovné malířky se celý den nezastavily.

Odpoledne, otevřené pro veřejnost, bylo ještě pestřejší. Přijeli záchranáři se svými cvičenými psy a předvedli, jak se takový pes cvičí a co vše musí umět. Stanice pro handicapované živočichy Pavlov ukázala dětem dravé ptáky, ale i krmení maličké srnky. Největší zástup ale byl před podiem u stodoly, kde se střídaly písničky, básničky, tanec moderní i orientální. Představovaly se zde šikovné děti ze třídy Berušek MŠ Sázava, přípravná třída, děti z pátých tříd, kroužek angličtiny Z. Burgerové, mladí hudebníci L. Chalupové, orientální tanečnice TJ Kavalier. Jako hosté vystoupili prvňáčci a tanečnice ze Stříbrné Skalice. V podvečer děti vystřídala rocková skupina Adostband.

Celý den nám přálo počasí, na rozdíl od předchozích promáčených dětských dnů, a déšť si tentokrát počkal spořádaně až na pátou hodinu, za což všem tlakovým nížím i výším velmi děkujeme.

Dětský den by se nedal zorganizovat bez pořádné dávky nadšení a bez přispění celé řady dobrovolníků a sponzorů, kteří nám poskytli občerstvení a drobné ceny pro děti, pomohli s organizací dne či přispěli penězi: Cukrárna J. Lonská, Cukrárna U kláštera - S. a M. Hálovi, E. Kubálková, Flosman a. s. - Flop, Ing. J. Kocourek, J. Fiantoková, J. Kotzot, J. Marková, J. a I. Žoudlíkovi, M & M Reality - J. Burianová, manželé Bouškovi, manželé Kupčíkovi (mušketýři), Město Sázava, Nábytek J. Kocourek, Neopharm Lékárna s.r.o. Sázava, Papírnictví Poklop - Procházka, P. Knittlová, manželé Pohořelí, P. Prokopová, R. Rezek - Restaurace U Libora, Sbor dobrovolných hasičů Sázava, Wavex s.r.o., Wrigley - p. Zbořil, ZO OS Sklárny Kavalier ...a spousta dalších, kteří nám věnovali čas a ochotu pomoci :-)
Děkujeme!

Děkujeme také všem, kteří nás podpořili svou hojnou účastí a doufáme, že se opět sejdeme na příštím sázavském dětském dni 2016.

Za organizační tým SRPŠ:
B. Boušková, M. Čechová, M. Kocourková, Š. Kocourková, I. Žoudlíková


Comments