Archiv‎ > ‎Školní rok 2014/2015‎ > ‎

Akce školy

Rozloučení s devítkami

přidáno: 28. 6. 2015 13:28, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 28. 6. 2015 13:29 ]

Ve čtvrtek 25.6. se celá škola shromáždila v tělocvičně, aby společně zakončila školní rok 2014/2015 a rozloučila se s žáky devátých tříd.
Vystoupily zde děti z pátých tříd, které pod vedením paní učitelky Dany Štědrové zazpívaly směs lidových písní, vystoupení mažoretek Smetanky z Chocerad roztleskalo celou školu. Následovalo ocenění výherců několika soutěží a ocenění reprezentantů školy.
Poté přišla hlavní část programu - před všechny své spolužáky předstoupili žáci devátých tříd a pronesli své proslovy, ve kterých se zamysleli nad uplynulými roky a poděkovali svým učitelům. Prvňáčci poté poděkovali svým patronům a poté je odvedli z tělocvičny.
Přejme všem absolventům devátých tříd hodně úspěchů na středních školách a v dalším životě.

Branný den

přidáno: 27. 6. 2015 14:33, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 27. 6. 2015 14:33 ]

Na 18.6.2015 vyhlásila ředitelka školy pro celou školu branný den. 
Organizací pro 2. stupeň byla pověřena třída 7.A. Žáci ostatních tříd se rozdělili do hlídek, celkem jich bylo 22, a absolvovali různé soutěže. Ty se uskutečnily v rekreačním areálu Sedliště - zdravověda, topografie, mimořádné události, sportovní dovednosti a pro zpestření šachy a jejich historie. 
Účastníci dorazili na Sedliště po samostatných trasách. Jednotlivé disciplíny byly zahájeny v 9:30 hod a pro naprostou většinu účastníků se jednalo velice prestižní zápolení, u kterého nechyběly úsměv a legrace. 

Vítězové:
1.místo: Surikaty ze VII.B- Procházková Adéla, Zelenková Aneta, Schneiderová Adéla, Sojková Michaela a Piasecký Jiří.........80 bodů
2.místo: Tchoři z VIII.A - Iljev Kryštof, Bejblík Jaroslav, Burger Jan, Bezačinský Lukáš..........79 bodů
3.místo: "Bezejmenné" z VIII.B - Rupprechtová Beáta, Skalická Anna, Skalická Tereza, Novotná Karolína, Provazníková Petra........75 bodů


Otevření nového hřiště

přidáno: 15. 6. 2015 11:05, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 15. 6. 2015 11:05 ]

V pátek 12.6. bylo slavnostně otevřeno víceúčelové sportovní hřiště v Černých Budech. Jako první si ho mohli vyzkoušet naši žáci během turnaje ve vybíjené a v přehazované.

Dětský den 2015

přidáno: 9. 6. 2015 13:57, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 9. 6. 2015 13:57 ]

Dětský den pro sázavské děti se letos konal v pátek 29. května na louce v podzámčí. Oslavu Mezinárodního dne dětí si již pošesté vzalo na starost Sdružení rodičů a přátel školy při ZŠ a MŠ Sázava, ve spolupráci s Městem Sázava a Sborem dobrovolných hasičů Sázava.

Dopolední program navštívily všechny děti z mateřské školy a 1. stupně základní školy. Již od rána byly na louce u hasičárny a kolem Panské stodoly přichystány různé atrakce a soutěže. Žáci z devátých tříd dohlíželi na disciplíny prověřující zdatnost a obratnost dětí - skákání v pytli, překážkový běh, přelézání štaflí, hod na cíl, střelba z airsoftové pistole… Opodál byli kostýmovaní mušketýři, jež odvážnější děti mohly vyzvat na šermířský souboj. Hasiči zvali děti k prohlídce hasičské techniky a umožnili jim vyzkoušet si střelbu z proudnice na cíl. Radioamatéři měli připraven rádiový hon na lišku, pro zájemce tu byl šachový kvíz. Největší fronty pak byly už tradičně u skákacího hradu a u.stánku s malováním na obličej - naše šikovné malířky se celý den nezastavily.

Odpoledne, otevřené pro veřejnost, bylo ještě pestřejší. Přijeli záchranáři se svými cvičenými psy a předvedli, jak se takový pes cvičí a co vše musí umět. Stanice pro handicapované živočichy Pavlov ukázala dětem dravé ptáky, ale i krmení maličké srnky. Největší zástup ale byl před podiem u stodoly, kde se střídaly písničky, básničky, tanec moderní i orientální. Představovaly se zde šikovné děti ze třídy Berušek MŠ Sázava, přípravná třída, děti z pátých tříd, kroužek angličtiny Z. Burgerové, mladí hudebníci L. Chalupové, orientální tanečnice TJ Kavalier. Jako hosté vystoupili prvňáčci a tanečnice ze Stříbrné Skalice. V podvečer děti vystřídala rocková skupina Adostband.

Celý den nám přálo počasí, na rozdíl od předchozích promáčených dětských dnů, a déšť si tentokrát počkal spořádaně až na pátou hodinu, za což všem tlakovým nížím i výším velmi děkujeme.

Dětský den by se nedal zorganizovat bez pořádné dávky nadšení a bez přispění celé řady dobrovolníků a sponzorů, kteří nám poskytli občerstvení a drobné ceny pro děti, pomohli s organizací dne či přispěli penězi: Cukrárna J. Lonská, Cukrárna U kláštera - S. a M. Hálovi, E. Kubálková, Flosman a. s. - Flop, Ing. J. Kocourek, J. Fiantoková, J. Kotzot, J. Marková, J. a I. Žoudlíkovi, M & M Reality - J. Burianová, manželé Bouškovi, manželé Kupčíkovi (mušketýři), Město Sázava, Nábytek J. Kocourek, Neopharm Lékárna s.r.o. Sázava, Papírnictví Poklop - Procházka, P. Knittlová, manželé Pohořelí, P. Prokopová, R. Rezek - Restaurace U Libora, Sbor dobrovolných hasičů Sázava, Wavex s.r.o., Wrigley - p. Zbořil, ZO OS Sklárny Kavalier ...a spousta dalších, kteří nám věnovali čas a ochotu pomoci :-)
Děkujeme!

Děkujeme také všem, kteří nás podpořili svou hojnou účastí a doufáme, že se opět sejdeme na příštím sázavském dětském dni 2016.

Za organizační tým SRPŠ:
B. Boušková, M. Čechová, M. Kocourková, Š. Kocourková, I. Žoudlíková


Odměna Strážců památek 3. - 5.6.2015

přidáno: 9. 6. 2015 2:01, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 9. 6. 2015 2:02 ]

Strávily jsme krásné tři dny v rekreačním středisku u řeky Sázavy. Přestože jsme místní, myslím, že jsme byly mile překvapeny ubytováním, stravováním i programem odměny. Během pobytu jsme měly pocit, že jsme na příjemné dovolené: super bydlení, výborná kuchyně, nabitý program v Centru sklářského umění.

Dny odměny jsme netrávily samy, společnost nám dělaly týmy ze škol, v jejichž regionu byla vyhlášena podobná soutěž. My jsme se hodně skamarádily s týmem dívek z Kolešovic u Rakovníka. V pátek jsme se nerady loučily, protože jsme zažily spoustu legrace a povídání.

První den byl legrační od samého začátku, žertovaly jsme už během přechodu od školy do ubytovacího areálu. Po ubytování a obědě na nás čekala prohlídka huti František, sice už jsme podobnou prohlídku zažily, ale v podání jiného průvodce jsme se dozvěděly zase něco navíc. Pak jsme upalovaly na prohlídku Sázavského kláštera a následnou návštěvu blízké cukrárny. Studené občerstvení přišlo během horkých dnů opravdu vhod.

Druhý den jsme zkoušely různé sklářské techniky: vitrografii, pískování skla, mozaiku. Večer byl v plánu táborák a další odpočinkové akce v rekreačním středisku.

Třetí den ráno byl pro nás připraven kuličkový turnaj, i přes náš pubertální věk jsme si docela s chutí zahrály. Na recepci huti jsme si přebraly hotové výrobky a pomalu se vydaly na závěrečný oběd a rozloučení s ostatními účastníky odměny. Myslím, že jsme přišly domů odpočaté a spokojené. Bylo to fajn a vůbec nevadilo, že jsme za odměnou nejely několik kilometrů. Byly jsme vlastně v roli dobrovolných průvodců pro ostatní. 

Těšíme se na další ročník Strážců památek. Soutěž je zajímavá, přínosná a odměny určitě stojí za tu trochu úsilí. 
Pája, Betka, Bára, Terka


Beseda s policií ČR

přidáno: 8. 6. 2015 2:29, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 8. 6. 2015 2:29 ]

Spolupráce Policie ČR a ZŠ se stala již tradicí. Praporčík Mgr. Veronika Čermáková, nadstrážmistr Petra Nováková a praporčík Luboš Buldra přišli dětem z 1. stupně a přípravné třídy připomenout pravidla bezpečnosti silničního provozu.
Připravili si pro děti zajímavý program se soutěžemi a a kvízy, svoje přednášky přizpůsobili danému věku dětí.
Žáci z 5. tříd například řešili dopravní situace v našem městě. Největším oříškem byly sázavské křižovatky, ale i s těmi se děti popraly se ctí. Za správné odpovědi získávaly odměny.
Každé poučení dětí před prázdninami, které zvyšuje bezpečnost dětí, je velmi důležité.
Přednášejícím děkujeme a těšíme se na další spolupráci.
E. Kubálková
https://plus.google.com/b/102894862699353899496/photos/102894862699353899496/albums/6157933428562525713

Návštěva předškoláčků v 1. třídách

přidáno: 25. 5. 2015 13:15, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 25. 5. 2015 13:16 ]

Týden od 18. května se odbýval ve znamení návštěv předškolních dětí a dětí z přípravky v prvních třídách.
Předškoláčci z Radvanic navštívili 1.B, potom děti ze sázavské školky navštívily všechny první třídy a nakonec děti z přípravky strávily část dopoledne v 1.B.
Předškoláčci ukázali, jak jsou připraveni na školu, prvňáčci předvedli to, co se během prvního školního roku naučili. Společně si děti zazpívaly, zatančily, malovaly...a prostě se měly dobře!

Fasáda bude!

přidáno: 21. 5. 2015 2:29, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 21. 5. 2015 2:29 ]

Rekonstrukce školy pokračuje - autorka vítězného návrhu na barevné provedení budov mateřské školy, žákyně ZŠ Barbora Votavová projednala a autorizovala konečnou podobu fasády s Ing. Arch. Zdeňkem Žilkou.

Dopis v láhvi po roce objeven!

přidáno: 19. 5. 2015 4:12, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 19. 5. 2015 4:12 ]

V červnu 2014 poslaly děti ze čtenářských klubů, které působily na naší škole v rámci projektu EU od dubna 2012, po 
řece Sázavě poselství, ve kterém se vyznaly z lásky ke knihám a k literatuře, s nadějí, že touto cestou najdou spřízněné duše.

Téměř po roce, když už to nikdo nečekal, přišel na adresu školy tajemný balík. K obrovskému překvapení a radosti malých čtenářů byl plný cukrovinek. V přiložených dopisech jsme se dozvěděli, že při čištění řeky 10.dubna 2015, se "ona láhev“ našla v Nespekách a způsobila velký rozruch mezi jejími objeviteli. Byli jimi pracovníci firmy na cukrovinky Wrigley v Praze, kteří odpověděli a kromě sladkých dárků napsali i své názory na literaturu a čtení. 

Nálezcům jsme odpověděli a kdo ví, třeba tento příběh dopisem v láhvi nekončí....

Čistá řeka Sázava 2015

přidáno: 11. 5. 2015 4:35, autor: Markéta Čechová   [ aktualizováno 11. 5. 2015 4:36 ]

https://plus.google.com/b/102894862699353899496/photos/+ZssazavaCz/albums/6147547017610022177Také letos jsme se aktivně zúčastnili akce Čistá řeka Sázava, kterou pořádá obecně prospěšná společnost Posázaví.

https://plus.google.com/b/102894862699353899496/photos/102894862699353899496/albums/6137154939846054801Úklid probíhal už od úterý 7. dubna, čistili jsme s dětmi nejen břehy řeky Sázavy, ale i různá městská zákoutí a další lokality. Třeba osmáci uklidili lom na Bílém Kameni, 9.B a 7.A prošla údolí Talmberského potoka.

Celkem jsme nasbírali kolem 90 pytlů odpadků.
Na konci dubna jsme pak měli nečekanou návštěvu - do školy přijela Aneta Langerová, patronka akce Čistá řeky Sázava, a spolu s dalšími organizátorkami ze společnosti Posázaví poděkovala všem třídám, které se letošního jarního úklidu zúčastnily.

1-10 of 42