Naše Čmáranice je druhá nejlepší v republice!

přidáno: 5. 12. 2013 23:58, autor: Markéta Čechová
Naše redakce školního časopisu Čmáranice se přihlásila do celorepublikové soutěže o nejlepší časopis. Jak jste se již mohli dočíst, byli jsme na jaře na krajském kole v Praze, kde jsme obsadili druhé místo, a tak jsme byli pozváni na 2.12.2013 do Brna na vyhodnocení nejlepších školních časopisů České republiky. Naši redakci zastupovali K. Síbrt, A. Procházková, M. Bára a paní učitelky Čechová a Šimonová. 
Na programu byly workshopy, každý si vybral téma, které ho zajímalo a rozešli jsme se. Apolena zastupovala náš časopis, musela ho představit několika větami ostatním redakcím - totéž udělali i zástupci ostatních redakcí. Po krátkém uvedení všech časopisů pak sbírala informace z ostatních redakcí o tom, co by se dalo na časopisech zlepšit. Mluvili jsme o hodnocení všech časopisů, o tom, jak psát zajímavé rubriky a na jaké téma.
Karel se šel podívat, jak správně napsat recenzi a následně měl možnost si napsat hodnocení na knížku dle vlastního výběru a Martin si šel poslechnout, jak rozdělit práci na časopise a psaní článků na internetu. 
Po obědě následovalo samotné vyhodnocení. Umístili jsme se na druhém místě v kategorii "titulní stránka časopisu" a na druhém místě kategorie "cena redakcí". Po skončení programu jsme si šli vyzvednout naše bundy a šťastní, že jsme vyhráli druhé místo, jsme se vypravili na cestu domů.

Comments