Mistrovství České republiky v šachu

přidáno: 17. 3. 2014 16:16, autor: Markéta Čechová
Ve dnech 08.-15.03.2014 se konalo již tradičně v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže a juniorů v šachu. V kategorii dívek do 12 let startovala stejně jako vloni i žákyně naší školy Klára Kocourková.

V kategorii D12 startovalo celkem 19 hráček a Klárka byla podle Elo-bodů na startu nasazena jako č. 10. Hrálo se na 9 kol tempem 1,5 hodiny na partii + 30 sekund na tah pro každého hráče. Klárka výrazně vylepšila své loňské umístění (před rokem nabrala 4 body a obsadila 14. místo). Uhrála totiž o bod více a s 5 body skončila na pěkném 8. místě.
Na konci článku je uvedena konečná výsledková tabulka, ve které jsou zeleně označeny hráčky, které Klárka porazila, žlutě ty hráčky, s nimiž remizovala a červeně pak ty, jimž podlehla.

Gratulujeme Klárce k předvedené hře a dosaženému výsledku, děkujeme jí za reprezentaci nejen svého šachového oddílu, ale také naší školy, a přejeme jí, aby se jí v přípravě dařilo a příští rok se umístila ještě lépe!
Jiří Kotzot

Poř.

Jméno

Rtg

Klub/Místo

Body

PH 1

PH 2

1

Gřesová Zuzana

1513

Beskydská šachová škola o.s.

7,5

37,5

48,0

2

Němcová Karin

1677

ŠK OAZA Praha

7,0

38,0

49,0

3

Přibylová Sofie

1635

TJ Sokol Lány

6,5

38,0

49,0

4

Marková Kristýna

1397

Mezinárodní šachová škola Interchess

6,5

36,0

45,5

5

Richterová Julie

1508

Šachy Zastávka

5,5

37,5

48,5

6

Vilímová Julie

1567

Klub šachistů Říčany 1925

5,0

35,0

46,0

7

Laurincová Kristýna

1476

Beskydská šachová škola o.s.

5,0

35,0

44,5

8

Kocourková Klára

1297

ŠK KDJS Sedlčany

5,0

34,5

44,5

9

Otrubová Kristýna

1192

Klub šachistů Říčany 1925

4,5

34,0

44,0

10

Urbanová Daniela

1239

Sportovní klub Prostějov

4,5

29,5

39,0

11

Lorencová Michaela

1256

ŠACHklub České Budějovice

4,5

28,0

36,5

12

Beranová Karin

1366

ŠK Karlovy Vary

4,5

26,5

35,0

13

Schwarzová Natálie

1072

ŠK Sokol Klatovy

4,0

31,0

40,5

14

Janotková Kateřina

1023

Beskydská šachová škola o.s.

4,0

27,0

36,5

15

Šolcová Andrea

1260

ŠK ORTEX-RETA Hradec Králové

4,0

26,0

34,5

16

Vašková Marie

1348

ŠO Hlinsko

4,0

26,0

33,0

17

Postránecká Zuzana

1100

ŠK Sokol Vyšehrad

3,0

24,0

31,0

18

Steiningerová Jana

1083

ŠK Sokol Vyšehrad

2,5

24,5

33,0

19

Jordová Zdeňka

1050

Sokol Postoupky

2,5

24,0

30,5

Comments