Mistrovství Čech 2013 mládeže v šachu

přidáno: 3. 11. 2013 6:05, autor: Markéta Čechová
Ve dnech 26.10.-02.11.2013 se v Hrdoňově u Lipenské přehrady konalo Mistrovství Čech mládeže v šachu pro rok 2013. Hrálo se v kategoriích do 12, 14 a 16 let, přičemž chlapci a děvčata hráli v jednotlivých kategoriích společný turnaj na 9 kol s odděleným vyhlášením výsledků.

V kategorii do 12 let startovala žákyně naší školy Klárka Kocourková. V tomto turnaji hrálo celkem 66 dívek a chlapců a Klárka byla nasazena jako č. 43 celkem a č. 5 mezi děvčaty. V následující tabulce jsou uvedeny její výsledky z jednotlivých kol. Sloupec Elo udává mezinárodní rating hráče, sloupec LOK udává národní rating hráče a sloupec VT znamená výkonnostní třídu. (Pro úplnost dodáváme, že Klárka má LOK 1250 a III. VT.)

1

Z tabulky vyplývá, že Klárka z 9 kol uhrála 4,5 bodu. Tímto krásným výkonem obsadila celkově 32. místo a 5. místo mezi dívkami. Z tabulky je také vidět, že průměrný rating jejích soupeřů byl vyšší než její, což znamená, že si výsledkem uhraných 50% v žebříčku mladých šachistů významně polepší. Blahopřejeme!