9. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 24. 3. 2014 5:59, autor: Markéta Čechová
V sobotu 22.03.2014 se v Sázavě ve Společenském domě hrálo finálové kolo Regionální žákovské ligy skupiny SE ročníku 2013/14. Turnaj se hrál jako vždy ve třech skupinách a z naší školy v něm startovali 4 hráči. Šlo o nejpočetněji obsazený turnaj z celé série – hrálo v něm plných 110 mladých šachistek a šachistů.

V nejsilnější skupině A hrála Klárka Kocourková, která ze 4 partií uhrála 2 body a obsadila tak 6. místo ze 16 účastníků, což současně znamenalo 4. místo mezi děvčaty. V celkovém pořadí Regionální žákovské ligy hráčů do 14 let skončila na 3. místě (ze 41 hráčů) a byla nejlepší mezi dívkami (ze 7 účastnic).
Ve skupině B startovalo celkem 48 hráčů, hrálo se na 7 kol. Miroslav Šimek z nich nabral 4 body a obsadil 20. místo. V celkovém pořadí hráčů do 16 let si tímto výsledkem udržel 11. místo z 33 hráčů.
Ve skupině C startovalo 46 hráčů a hrálo se také na 7 kol. Stella Vavříková uhrála 3 body a umístila se na 35. místě celkově a 6. místě mezi děvčaty. V celkovém pořadí hráčů do 10 let obsadila 48. místo ze 76 účastníků a 5. místo mezi děvčaty. Anežka Havelková získala 2 body a obsadila 43. místo celkově a 9. místo mezi děvčaty. V celkovém pořadí hráčů do 10 let se posunula na 45. místo a na 4. místo mezi děvčaty.