6. kolo Regionální žákovské ligy v šachu

přidáno: 30. 12. 2013 2:14, autor: Markéta Čechová
Poslední předvánoční sobotu 21.12.2013 se v Říčanech hrálo 6. kolo Regionální žákovské ligy 2013/14. I tentokrát žáci hráli ve třech výkonnostních skupinách. Celého turnaje se zúčastnili 104 žáci, z toho 5 jich bylo z naší školy.

V nejsilnější skupině A hrálo tradičně 16 hráčů a mezi nimi i Klárka Kocourková, která uhrála ze 4 partií 2,5 bodu. Tímto výsledkem obsadila 5. místo v turnaji a byla tak nejlepší mezi děvčaty. V průběžném hodnocení po šesti turnajích se v kategorii do 14 let posunula na průběžné medailové 3. místo a samozřejmě i nadále drží 1. místo mezi dívkami.

Ve skupině B, v níž startovaly 44 děti, hrál Miroslav Šimek. V 7 partiích nabral 4,5 bodu a umístil se tak na 8. místě. V pořadí po pěti turnajích postoupil v kategorii do 16 let nahoru také na průběžné 8. místo.

Ve skupině C hrál Daniel Ofner. V této skupině hráli také 44 hráči. Dan ze 7 partií nabral 2,5 bodu a skončil na 36. místě. V průběžném pořadí se přesto v kategorii do 10 let posunul o jednu příčku vzhůru na 25. místo. Svůj debut v tomto turnaji absolvovaly také Anežka Havelková a Stella Vavříková (na fotografiích). Obě svým výkonem příjemně překvapily. Anežka uhrála 2,5 bodu a obsadila 33. místo celkově, což znamenalo 1. místo mezi děvčaty. Stella pak nabrala 2 body, které ji zařadily na 40. místo celkově a 3. místo mezi děvčaty. V průběžném pořadí Regionální žákovské ligy Anežce patří 47. místo celkově a 4. místo mezi děvčaty a Stelle 55. místo celkově a 6. místo mezi děvčaty.