Archiv‎ > ‎Školní rok 2013/2014‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Školní akademie

přidáno: 25. 6. 2014 13:44, autor: Markéta Čechová
Po dvou letech jsme opět využili nádvoří školy k uspořádání akademie. Takřka všechny děti se měsíce předtím připravovaly - nacvičovaly tanec, zpěv i divadlo. 
Za slunečného počasí sledovalo skvělé výkony zaplněné školní schodiště. Některá umělecká čísla rozproudila doprovodný potlesk i zpěv diváků. Společný závěrečný tanec podpořil dobrou atmosféru i těšení na blížící se letní prázdniny.

Akademii zahájila školní hymnou M. Panušková. Diváky přivítala paní ředitelka Z. Kotzotová, která poděkovala všem kolegyním a účinkujícím dětem a vyzvala všechny ke koupi mýdel pro UNICEF - součást kampaně Mýdlo pro Afriku. Mýdla vyráběly děti ze 2. a 4. tříd za pomoci 8.A. 
Programem provázely Dana Štědrová a Eva Kubálková.
Jako první vystoupily děti ze 4.A (E. Kubálková) s pohybovou variací na hudbu od skupiny Queen a Pink Floyd, dále pokračovaly děti z přípravné třídy hudebním pásmem Čím budu, na harmoniku je doprovázela jejich třídní učitelka D. Štědrová. Pak děti ze 3.B (V. Snížková) zatančily menuet a hned po nich následovaly Šelmy - aerobic pod vedením K. Kinské.

Děti ze 2.A (J.Stiborová) zatancovaly lidový tanec Kalamajka. A. Zelenková s M. Sojkovou předvedly píseň Wake Me Up. Kroužek AJ (Z.Burgerová) zahrál pohádku The Twelve Months. První třídy ( V. Kovačková, H. Coufalová) společně zatancovaly na píseň Prázdniny u babičky. Na motivy keltské hudby zatančily irský tanec děti ze 4.B (J. Modráčková). "Plavu si, ani nevím jak" tančily s nafukovacími kruhy děti ze 3.B (H. Brošová). Mimoni, tak se samy nazvaly dívky ze 6.A, a předvedly mimoňský tanec. Další pohybová variaci na píseň "Nemůžeme jen tak sedět" zatančily děti ze 2.B (H. Albrechtová). Děti ze 6.B samy nacvičily moderní taneční vystoupení. Dále se nám s latinskoamerickými tanci předvedly dva taneční páry dětí z dětského domova Sázava. Šmoulové  bylo vystoupení mladších dívek aerobicu (K. Kinská). Barevné sportovní vystoupení s padákem předvedly děti z 5.A (J. Šustová). Tanec na píseň skupiny Bee Gees předvedla děvčata ze 7. tříd (J. Nováková, D. Šimonová). Děti z 9.tříd (K. Nováková, D. Keltnerová) zazpívaly píseň Cesta od T. Kluse. 

Na závěr si všichni společně zatancovali tanec Macarena pod vedením B.
 Bouškové a J. Fiantokové ze 4.A.

další fotografie najdete na Google+
Comments