Archiv‎ > ‎Školní rok 2013/2014‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Sázava má talent

přidáno: 29. 12. 2013 14:42, autor: Markéta Čechová

Poprvé na naší základní škole byla uskutečněna soutěž Sázava má talent. V úterý 17.12. proběhlo 1. kolo,  v pátek 20.12. pak celá škola sledovala finálové kolo.
V prvním kole vystupovalo 25 účastníků. Nejdříve se představila malá holčička Slávinka z přípravné třídy. Pak následovali soutěžící od 1. do 9. třídy. Slyšeli jsme spoustu hezkých vystoupení, ale několik nepovedených čísel.
"I my jako 9.B jsme se zúčastnili soutěže s písní Cesta. Byli jsme hodně nervózní, ale naši trému jsme překonali. Když jsme dozpívali, všichni porotci zvedli číslo 10. Byli jsme šťastní, že to mělo velký úspěch. V pátek do finále půjdeme s písničkou Půlnoční a doufáme, že budeme stejně dobří jako předtím," řekla Katka z deváté B.
"Jak jsme vystupovali, tak trému bylo hodně vidět a i cítit. Kolegyně vedle mě mi málem umačkala ruku. Nejvíc se mi líbily holky ze 6.B, které zpívaly The Best Song Ever," svěřila se Markéta z devítky.

Pátečnímu finále předcházelo předávání cen a diplomů žákům, kteří vyhráli některou z předmětových soutěží, nebo úspěšně reprezentovali školu.
Pak se před celou školou představili finalisté. Někteří se na finále připravili, vylepšili svůj vzhled a vybrali jinou písničku. Zajímavým číslem bylo vyprávění v podání Sáry Chládkové, s velmi pěkným divadelním přednesem. U diváků nejvíc uspěla Linda Hebertová z 9.A, ale porota jako nejlepší výkon ocenila sborový zpěv třídy 9.B.

Účastníci finálového kola (seřazeni podle věku)
Slávinka Vokounová (přípravná třída)
Lenka Pivoňková 1.B
Vojta Zelenka 1.B
Anežka Havelková 2.A
Sára Chládková 2.A
Ilona Chládková 2.B
Aneta Zelenková, Vanda Šabaková, Adéla Schneiderová 6.B
Marie Panušková 7.B
Linda Hebertová 9.A
celá třída 9.B - celkový vítěz

Comments