Archiv‎ > ‎Školní rok 2013/2014‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Mikulášská nadílka

přidáno: 6. 12. 2013 5:15, autor: Markéta Čechová
Jako každý rok, dne 5. prosince se koná mikulášská nadílka, při které se nejstarší žáci školy v Sázavě převlékají do různých kostýmů andělů, Mikulášů, čertů a v těchto kostýmech chodí po 1. stupni základní školy. Ani letos se neudělala výjimka a tak se naše 9. třídy oblékly do kostýmů a vyrazily na 1. stupeň pokárat a zároveň i potěšit děti od první až do páté třídy.
Děti se chovaly různě, některé plakaly, některé byly u paní učitelky, ale našli se i tací, kteří se těšili do pekla, čertů se nebáli a s klidem seděli v lavicích. Tradičně Mikuláš pronesl pár slov, čerti se ošívali a andělé rozdávali nadílku dětem. Mikuláš pokaždé vyvolal hříšníky, kteří mu museli slíbit, že budou hodní a na odčinění svých hříchů mu museli přednést básničku.
Letos se Mikulášská nadílka opravdu povedla, deváťáci si to v převlecích užili, doufáme, že hříšníci se poučili a všem se to líbilo. 
Mějme se na pozoru, oči andělů a Mikuláše jsou stále ve střehu a vidí všechno, co kdo provede. Mikuláš slíbil, že příští rok přijde děti zkontrolovat a my věříme, že svůj slib dodrží a zase přivede své pomocníky z nebe a z pekla.


Comments