Archiv‎ > ‎Školní rok 2013/2014‎ > ‎Akce školy‎ > ‎

Hudební dílna

přidáno: 19. 10. 2013 5:21, autor: Markéta Čechová
Ve středu 2.10.2013 naši školu navštívil K. Virgler, sbormistr pražského dětského pěveckého sboru Rolnička. Během hudební dílny se mohly děti seznámit s lidovými nástroji, českými zvyky, přitom rozvíjely smysl pro rytmus, učily se dobře zpívat.

Zde je článek V. Borovičkové (4.A), redaktorky našeho školního časopisu Čmáranice

Ve středu 2. října za námi přijel pan Karel Virgler, vedoucí pražského pěveckého sboru Rolnička. Sbor Rolnička často cestuje po světě, má přes 200 členů. 
Nejdříve jsme zpívali písničku „To je zlaté posvícení “ a „Raduj se, kmotře Dvořáku”. Pan Virgler nám k tomu hrál na elektrické piano. Říkali jsme si, co se dělá o posvícení - hraje se hlavně na housle a dudy, to už se všichni veselí. Ale v hospodě se hraje nejen na housle a dudy, ale i na klarinet a vozembouch - to je lidový hudební nástroj. Náš vozembouch se skládal z dlouhé tyče a na ní byly připevněné bubínek, činely a střešní taška. Při hraní se tlouklo tyčí o zem a mohlo se hrát i na jednotlivé nástroje. Když jsme zpívali, nesměli jsme u toho křičet.
A jak se nám představení líbilo? Někdo byl spokojen, připadalo mu to zajímavé, ale našli se i žáci, které představení a zpívání nezaujalo.
Comments